
|
|
|
Sambata, 06 Iunie 2009
Tîlhărită pe plajă
Nici nu au apărut bine primii turiști pe plajele din Constanța că odată cu ei și-au făcut apariția și hoții de pe cearșafuri. Joi dimineață, în jurul orei 10.00, polițiștii Secției 1, au primit plîngerea unei tinere în care păgubita reclama că a fost tîlhărită de două telefoane, pe plaja situată la capătul străzii Pescarilor. Victima le-a povestit oamenilor legii că în timp ce stătea în picioare pe plajă, lîngă cearșaf, s-a apropiat un tînăr care a împins-o și i-a luat telefoanele mobile. Polițiștii au plecat în căutarea agresorului și, în scurt timp, au reușit să dea de urma lui și să îl rețină. Tîlharul a fost identificat în persoana lui Ionel Ocu, de 29 de ani din Murfatlar, asupra lui fiind găsite cele două telefoane furate și a căror valoare se ridică la peste 600 lei. Tînărul urmează să fie prezentat instanței cu propunere de arestare prevenitvă pentru tîlhărie.
Comentarii in legatura cu acest articol
-
protectia plajelor
de la careva (06:59:45 06 Iunie 2009)
Primaria ar trebui sa foloseasca mai mult personal de protectie, care sa patruleze pe tot Litoralul verile. Cred ca s-ar putea gasi baieti, in stare sa faca asta, si sa lucreze numai in perioada de sezon estival, timp in care, ar putea inlatura eventualii talhari, si-n plus, si-ar "clati" si ochii cate un pic. Ce ziceti?
-
Doar o vorba ...
de la Base (08:10:07 06 Iunie 2009)
Unu din 322 s-a grabit sa propuna pedeapsa IN FOLOSU COMUNITATI. Dar ma intreb cind si de ce doar atit. Avem nevoie de impaduriri de canale amenajari de cursuri de ape si tara geme de infractori. Puscaria e ca un cabinet stomatologic... ti se face programare la EDUCARE SI ODIHNA PASIVA pe bani nostri.
-
...
de la the crow (08:32:26 06 Iunie 2009)
bine ca platim taxa de liniste......si intersectiile sunt pline de monstri tigani.......ca nici nu stii daca iti bate cu mana sau cu piciorul in geam.
-
e jale vara asta..
de la max (08:49:53 06 Iunie 2009)
am auzit ca de vara asta nu vor mai fii jandarmi pe plaja...va fi jale...o sa vedem si simtim lispa acestora...
-
hmm
de la hmm (10:43:03 06 Iunie 2009)
ar trebui sa purtam pistoale si cutite, ca in baza legii...
-
mda
de la eu (10:47:22 06 Iunie 2009)
ce drk sa faca si ei.altzi ne iau casele ce sa mai zici de talhari.tre sa traiasca si ei.....
-
da
de la oui (11:03:13 06 Iunie 2009)
asa e "hmm"! In baza legii trebuie sa-ti faci dreptate singur. Iar in baza politiei, trebuie sa il cauti tu pe hot!
-
o intrebare
de la marius (12:01:20 06 Iunie 2009)
daca avea laptop si-l lua cu ea pe plaja? sau daca avea trei cartele lua trei telefoane ?a aparut o noua specie ''PITIPOANCA DE PLAJA''
-
talharita de doua telefoane?!!?
de la Georgiana (17:31:45 06 Iunie 2009)
da... e bine ca a fost talharita de doua telefoane.. si telefoanele nu cumva erau innarmate? sau, poate, telefoanele-talhare erau de etnic rroma? sau... poate erau telefoane recidiviste? Doamne... cum v-or angaja astia? cerinte minime de limba romana nu au?
-
raspuns ptr nr.8
de la ian (23:53:22 06 Iunie 2009)
Marius esti tare prost si incult....daca as fi in locul tau,m-as arunca de la etajul 27...succes
| Acordati un calificativ acestui articol |
|
Spune parerea ta in legatura cu acest articol
|
|
INTREBAREA ZILEI
Vi se pare eficient ca poliția să verifice concediile medicale?
|
|
Toate informatiile, date, text, fotografii, grafice, materiale video, mesaje sau alte materiale, indiferent daca au fost
afisate in mod public sau transmise individual, privat, revin in resposabiltatea unica a persoanei care a fost sursa unor astfel de materiale.
Aceasta inseamna ca dumneavoastra (si nu ziarul Telegraf sau administratorii site-ului) sunteti in intregime responsabili pentru toate materialele
pe care le incarcati sau le puneti la dispozitie in mod public in cadrul site-ului.
Powered by
|
|