
|
|
|
Marti, 09 Februarie 2010
Reforma sistemului de pensii, avizată
Biroul Permanent Național (BPN) al partidului a votat în unanimitate pentru proiectul de lege privind reforma sistemului de pensii, care va intra miercuri în dezbaterea Executivului, a anunțat premierul Emil Boc. "BPN a dat un vot în unanimitate pentru susținerea principiului contributivității în noua lege a pensiilor și eliminarea, în consecință, a pensiilor speciale. Ca atare, forma pe care o vom prezenta din punct de vedere politic Guvernului și apoi spre dezbatere Parlamentului va fi, ca și în toamna acestui an, o lege corectă pentru 22 de milioane de români și care asigură sustenabilitatea sistemului de pensii", a precizat președintele PDL. Boc a susținut că noua lege elimină inegalitățile și discriminările din sistemul de pensii și va da posibilitatea ca toate persoanele care în prezent contribuie la sistemul de pensii să aibă asigurată plata pensiei când vor ajunge pensionari.
| Acordati un calificativ acestui articol |
|
Spune parerea ta in legatura cu acest articol
|
|
INTREBAREA ZILEI
Ați apelat vreodată la serviciul de Protecție a Consumatorului?
|
|
Toate informatiile, date, text, fotografii, grafice, materiale video, mesaje sau alte materiale, indiferent daca au fost
afisate in mod public sau transmise individual, privat, revin in resposabiltatea unica a persoanei care a fost sursa unor astfel de materiale.
Aceasta inseamna ca dumneavoastra (si nu ziarul Telegraf sau administratorii site-ului) sunteti in intregime responsabili pentru toate materialele
pe care le incarcati sau le puneti la dispozitie in mod public in cadrul site-ului.
Powered by
|
|