Adversar abordabil pentru Astra Giurgiu în turul 2 preliminar al Europa League

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Adversar abordabil pentru Astra Giurgiu în turul 2 preliminar al Europa League
Sport 19 Iunie 2017 / 17:29 1849 accesări 0 comentarii
Astra Giurgiu a fost cap de serie în Europa League, turul 2 preliminar

Astra Giurgiu a fost cap de serie în Europa League, turul 2 preliminar

Astra Giurgiu va întâlni învingătoarea dintre echipa azeră FK Zira Baku și formația luxemburgheză FC Differdange 03 în turul al doilea preliminar al Europa League la fotbal, potrivit tragerii la sorți efectuate luni la Nyon (Elveția). Astra va juca primul meci în deplasare, pe 13 iulie, iar returul din 20 iulie pe teren propriu. Partidele din prima manșă a turului întâi vor avea loc pe 29 iunie, iar jocurile din manșa secundă sunt programate pe 6 iulie.

Interesant este că FK Zira va disputa marți un meci amical în Turcia, cu campioana României, FC Viitorul! Zira a terminat pe locul 4 în campionatul trecut, iar FC Differdange este vicecampioana Luxemburgului, ratând titlul la golaveraj în fața lui Dudelange.

Dinamo București și CS Universitatea Craiova vor intra direct în turul al treilea preliminar al competiției.

Împerecherile din primul tur preliminar:

Maccabi Tel-Aviv (ISR) - Tirana (ALB)

Kairat Almaty (KAZ) - Atlantas (LTU)

Beitar Jerusalem (ISR) - Vasas (HUN)

Ordabasy (KAZ) - Široki Brijeg (BIH)

Crvena zvezda (SRB) - Floriana (MLT)

Valletta (MLT) - Folgore (SMR)

Ventspils (LVA) - Valur Reykjavík (ISL)

St Johnstone (SCO) - Trakai (LTU)

Odd (NOR) - Ballymena United (NIR)

Shakhtyor Soligorsk (BLR) - Sūduva (LTU)

Mladost Lučani (SRB) - İnter Bakı (AZE)

Chikhura Sachkhere (GEO) - Altach (AUT)

Fola Esch (LUX) - Milsami Orhei (MDA)

Partizani (ALB) - Botev Plovdiv (BUL)

UE Santa Coloma (AND) - Osijek (CRO)

Zaria Balti (MDA) - FK Sarajevo (BIH)

Bala Town (WAL) - Vaduz (LIE)

VPS Vaasa (FIN) - Olimpija Ljubljana (SVN)

Connah's Quay Nomads (WAL) - HJK Helsinki (FIN)

SJK Seinäjoki (FIN) - KR Reykjavík (ISL)

Shirak (ARM) - Gorica (SVN)

Zirä (AZE) - Differdange (LUX)

Vojvodina (SRB) - Ružomberok (SVK)

Slovan Bratislava (SVK) - Pyunik (ARM)

Rabotnicki (MKD) - Tre Penne (SMR)

Rangers (SCO) - Progrès Niederkorn (LUX)

Domžale (SVN) - Flora Tallinn (EST)

Crusaders (NIR) - Liepāja (LVA)

Nõmme Kalju (EST) - B36 Tórshavn (FRO)

Levadia Tallinn (EST) - Cork City (IRL)

Dacia Chisinau (MDA) - Shkëndija (MKD)

Levski Sofia (BUL) - Sutjeska (MNE)

Irtysh Pavlodar (KAZ) - Dunav Ruse (BUL)

Jagiellonia Białystok (POL) - Dinamo Batumi (GEO)

Željezničar (BIH) - Zeta (MNE)

AEK Larnaca (CYP) - Lincoln (GIB)

Midtjylland (DEN) - Derry City (IRL)

Dinamo Minsk (BLR) - NSÍ Runavík (FRO)

Ferencváros (HUN) - Jelgava (LVA)

Lyngby (DEN) - Bangor City (WAL)

Trenčín (SVK) - Torpedo Kutaisi (GEO)

Lech Poznań (POL) - Pelister (MKD)

Mladost Podgorica (MNE) - Gandzasar-Kapan (ARM)

Videoton (HUN) - Balzan (MLT)

AEL Limassol (CYP) - St Joseph's (GIB)

Skënderbeu (ALB) - Sant Julià (AND)

Haugesund (NOR) - Coleraine (NIR)

Stjarnan (ISL) - Shamrock Rovers (IRL)

IFK Norrköping (SWE) - Prishtina (KOS)

AIK (SWE) - KÍ Klaksvík (FRO)

Împerecherile din turul 2 preliminar:

Partizani (ALB) sau Botev Plovdiv (BUL) - Beitar Jerusalem (ISR) sau Vasas (HUN)

Željezničar (BIH) sau Zeta (MNE) - AIK (SWE) sau KÍ Klaksvík (FRO)

Haugesund (NOR) sau Coleraine (NIR) - Lech Poznań (POL) sau Pelister (MKD)

Apollon Limassol (CYP) - Zaria Balti (MDA) sau FK Sarajevo (BIH)

AEK Larnaca (CYP) sau Lincoln (GIB) - Levadia Tallinn (EST) sau Cork City (IRL)

Brøndby (DEN) - VPS Vaasa (FIN) sau Olimpija Ljubljana (SVN)

Rabotnicki (MKD) sau Tre Penne (SMR) - Dinamo Minsk (BLR) sau NSÍ Runavík (FRO)

Kairat Almaty (KAZ) sau Atlantas (LTU) - Skënderbeu (ALB) sau Sant Julià (AND)

IFK Norrköping (SWE) sau Prishtina (KOS) - St Johnstone (SCO) sau Trakai (LTU)

Slovan Bratislava (SVK) sau Pyunik (ARM) - Lyngby (DEN) sau Bangor City (WAL)

Panionios (GRE) - Shirak (ARM) sau Gorica (SVN)

Hajduk Split (CRO) - Levski Sofia (BUL) sau Sutjeska (MNE)

Stjarnan (ISL) sau Shamrock Rovers (IRL) - Mladá Boleslav (CZE)

Zirä (AZE) sau Differdange (LUX) - Astra Giurgiu (ROU)

Nõmme Kalju (EST) sau B36 Tórshavn (FRO) - Videoton (HUN) sau Balzan (MLT)

Maccabi Tel-Aviv (ISR) sau Tirana (ALB) - SJK Seinäjoki (FIN) sau KR Reykjavík (ISL)

Chikhura Sachkhere (GEO) sau Altach (AUT) - Dinamo Brest (BLR)

Aberdeen (SCO) - Ordabasy (KAZ) sau Široki Brijeg (BIH)

Valletta (MLT) sau Folgore (SMR) - Utrecht (NED)

Östersund (SWE) - Galatasaray (TUR)

Ferencváros (HUN) sau Jelgava (LVA) - Midtjylland (DEN) sau Derry City (IRL)

Vojvodina (SRB) sau Ružomberok (SVK) - Brann (NOR)

Mladost Lučani (SRB) sau İnter Bakı (AZE) - Fola Esch (LUX) sau Milsami Orhei (MDA)

Sturm Graz (AUT) - Mladost Podgorica (MNE) sau Gandzasar-Kapan (ARM)

Crusaders (NIR) sau Liepāja (LVA) - Shakhtyor Soligorsk (BLR) sau Sūduva (LTU)

Bala Town (WAL) sau Vaduz (LIE) - Odd (NOR) sau Ballymena United (NIR)

Dacia Chisinau (MDA) sau Shkëndija (MKD) - Connah's Quay Nomads (WAL) sau HJK Helsinki (FIN)

Gabala (AZE) - Jagiellonia Białystok (POL) sau Dinamo Batumi (GEO)

Ventspils (LVA) sau Valur Reykjavík (ISL) - Domžale (SVN) sau Flora Tallinn (EST)

Trenčín (SVK) sau Torpedo Kutaisi (GEO) - Bnei Yehuda Tel-Aviv (ISR)

Rangers (SCO) sau Progrès Niederkorn (LUX) - AEL Limassol (CYP) sau St Joseph's (GIB)

Irtysh Pavlodar (KAZ) sau Dunav Ruse (BUL) - Crvena zvezda (SRB) sau Floriana (MLT)

UE Santa Coloma (AND) sau Osijek (CRO) - Luzern (SUI)

PROGRAMUL COMPLET AL MECIURILOR DIN PRIMELE DOUĂ TURURI PRELIMINARE ALE LIGII CAMPIONILOR

Primul tur preliminar (27-28 iunie turul, 4-5 iulie returul)

Vikingur (Insulele Feroe) - Trepca '89 (Kosovo)

Hibernians (Malta) - FCI Tallinn (Estonia)

Alașkert (Armenia) - FC Santa Coloma (Andorra)

The New Saints (Țara Galilor) - Europa (Gibraltar)

Linfield (Irlanda de Nord) - La Fiorita (San Marino)

Turul 2 preliminar (11-12 iulie turul, 18-19 iulie returul)

APOEL Nicosia (Cipru) - Dudelange (Luxemburg)

Zalgiris Vilnius (Lituania) - Ludogoreț Razgrad (Bulgaria)

Qarabag FK (Azerbaidjan) - Samtredia (Georgia)

Partizan Belgrad (Serbia) - Buducnost Podgorica (Muntenegru)

Hibernians (Malta) sau FCI Tallinn (Estonia) - FC Salzburg (Austria)

Șerif Tiraspol (Moldova) - FK Kukesi (Albania)

FC Astana (Kazahstan) - Spartaks Jurmala (Letonia)

BATE Borisov (Belarus) - Alașkert (Armenia) sau FC Santa Coloma (Andorra)

MSK Zilina (Slovacia) - FC Copenhaga (Danemarca)

Hapoel Beer-Sheva (Israel) - Honved Budapesta (Ungaria)

NK Rijeka (Croația) - The New Saints (Țara Galilor) sau Europa (Gibraltar)

Malmo FF (Suedia) - Vardar Skopje (Macedonia)

Zrinjski (Bosnia-Herțegovina) - NK Maribor (Slovenia)

Dundalk (Irlanda) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)

FH Hafnarfjordur (Islanda) - Vikingur (Insulele Feroe) sau Trepca '89 (Kosovo)

Linfield (Irlanda de Nord) sau La Fiorita (San Marino) - Celtic Glasgow (Scoția)

IFK Mariehamn (Finlanda) - Legia Varșovia (Polonia).

loading...

Adaugă comentariul tău

NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.

Ştiri recomandate

123
Pagina a fost generata in 0.3243 secunde