Arbitru lovit chiar în Vinerea Mare

Liga a IV-a la fotbal

Sport 23 Aprilie 2014 / 00:00 1615 accesări

Deşi etapa de săptămâna trecută din Liga a IV-a la fotbal s-a disputat în Vinerea Patimilor, asta nu i-a impresionat pe jucătorii de la Unirea Topraisar, care au agresat arbitrul la meciul din deplasare cu CSO Ovidiu. Partida a fost întreruptă în minutul 65, la scorul de 0-0. Iată ce a notat arbitrul de centru Alexandru Nedelcu în raportul de joc: „În minutul 63, după executarea unei lovituri de colţ a echipei oaspete, jucătorul Ionel Comănaşi, de la Unirea Topraisar, i-a reproşat arbitrului asistent Sorin Vasilăţeanu un gol nevalidat. Comportamentul jucătorului, exagerat de vehement şi nesportiv, a atras după sine un cartonaş galben, iar fiind al doilea, Comănaşi a fost eliminat. În acel moment am fost înconjuraţi de toţi jucătorii echipei oaspete, iar eu am fost lovit cu pumnul în ceafă de un jucător rămas neidentificat, deoarece făceam cu greu faţă meleului de jucători. Înjurat şi scuipat, alături de colegul meu Sorin Vasilăţeanu, de aproximativ toţi jucătorii echipei din Topraisar, am decis să fluier finalul jocului. După ce am fluierat finalul, o persoană de pe banca echipei Unirea Topraisar şi-a făcut loc prin meleul de jucători şi m-a lovit cu pumnul în faţă. Menţionez că am părăsit cu greu terenul de joc, deoarece am fost permanent înjurat şi ameninţat de către toată delegaţia echipei din Topraisar. Nu pot identifica persoana care m-a lovit deoarece nu am văzut-o venind spre mine şi nici colegii mei nu m-au putut ajuta la identificare”.