Bogdan Stancu, gol și pasă de gol în campionatul Turciei

29 Noiembrie 2015 / 16:16 921 accesări

Atacantul Bogdan Stancu a marcat un gol şi a dat o pasă decisivă în partida pe care echipa sa, Genclerbirligi, a terminat-o la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 2-2 (2-0), cu formaţia Gaziantepspor, în etapa a XIII-a a campionatului turc, informează site-ul oficial al UEFA.

Stancu, care a jucat tot meciul, a deschis scorul în minutul 34 şi a pasat decisiv la reuşita lui El Kabir, din minutul 45+2.

Fundaşul Iasmin Latovlevici nu a fost convocat pentru acest meci la Genclerbirligi.

Pentru oaspeţi au marcat Demir '89 şi Camara '90+3.

Gaziantepspor a evoluat cu doi jucători mai puţin, după eliminările nigerienilor Arokoyo '73 şi Chibuike '85.

În urma acestei remize, Genclerbirligi se menţine pe locul 15 în clasament, primul neretrogradabil, cu 13 puncte.