FC Barcelona, din nou în genunchi

Fotbal / UEFA Champions League, sferturi de finală, manșa tur

Sport 11 Aprilie 2017 / 23:42 1004 accesări

Juventus Torino a dat lovitura, marţi seară, în manşa tur a sferturilor de finală din UEFA Champions League. „Bătrâna Doamnă” şi-a continuat seria fără înfrângere pe teren propriu în disputele din Cupele Europene şi a trecut la scor de forfait de FC Barcelona. Juve a ajuns la 22 de meciuri europene în care nu a cedat în faţa propriilor suporteri. Barca mai speră acum să repete în returul de pe „Camp Nou” seara magică din returul cu Paris Saint-Germain pentru a ajunge în semifinalele UCL.

Rezultat final: Juventus Torino - FC Barcelona 3-0 (Dybala 7, 22, Chiellini 55).

Partida Borussia Dortmund - AS Monaco, care ar fi trebuit să se dispute marţi seară, a fost reprogramată pentru miercuri, de la ora 19.45, ora României, din cauza exploziei care a vizat autocarul echipei germane chiar în drumul acestuia spre stadion.

Miercuri seară, de la ora 21.45, mai sunt programate și celelalte două meciuri din cadrul sferturilor Ligii Campionilor la fotbal, manșa tur: Bayern Munchen - Real Madrid (în direct la Dolce Sport 1) și Atletico Madrid - Leicester City (în direct la Dolce Sport 2).