FC Viitorul II e fără victorie pe teren din etapa a 11-a!

Fotbal / Liga a 3-a, etapa a 18-a

Sport 02 Aprilie 2017 / 14:50 1340 accesări
FC Viitorul II (echipament albastru) a câștigat în 2017 doar „la masa verde”, în fața lui Arsenal Malu

Sâmbătă, în etapa a 18-a din Liga a 3-a la fotbal, au avut loc alte patru meciuri. La Ovidiu, pe stadionul Orășenesc, FC Viitorul II a primit vizita formației de pe locul 11, CSM Oltenița, în fața căreia a cedat cu scorul de 1-2. Gazdele s-au aflat la conducere pe tabela de marcaj doar un minut, reușita lui Alexandru Mățan din minutul 6 fiind imediat anulată de golul înscris de Alexandru Vasilescu! Același jucător a adus toate cele trei puncte în contul grupării călărășene, marcând în minutul 80 golul victoriei.

Au evoluat pentru FC Viitorul II (antrenori Cristian Cămui și Vasile Mănăilă): Tordai - Kilyen, Ghiță, Mladen, Panait - A. Ciobanu, Neniță (89 Călin), Drăguș - Vîlcea (87 Nedelea), Cr. Ene, Mățan (84 Matiș).

Iată și celelalte rezultate ale etapei: Astra II Giurgiu - Axiopolis Sport Cernavodă 1-2; Metaloglobus București - Dinamo II București 1-0; Viitorul Domnești - Delta Dobrogea Tulcea 5-1; Petrolistul Boldești - ACS Înainte Modelu 2-5; CS Tunari - SC Popești-Leordeni 1-1; Arsenal Malu - Unirea Slobozia 0-3 (gazdele s-au retras din campionat și vor pierde cu 0-3 toate meciurile programate în retur).

Clasament Seria a 2-a:

1. Metaloglobus București 48 de puncte (golaveraj 39-15)

2. CS Tunari 33p (25-20)

3. Viitorul Domnești 31p (31-19)

4. Unirea Slobozia 30p/17j (32-19)

5. FC Viitorul II Constanța 27p/17j (33-22)

6. SC Popești-Leordeni 27p (28-22)

7. AFC Astra II Giurgiu 26p (27-24)

8. Delta Dobrogea Tulcea 25p (35-35) - formație penalizată cu 2 puncte

9. Dinamo II București 23p (30-26)

10. Axiopolis Sport Cernavodă 23p (29-31)

11. CSM Oltenița 22p (27-27)

12. ACS Înainte Modelu 18p (42-40)

13. Petrolistul Boldești 13p (26-38)

14. Arsenal Malu 0p (10-76) - echipă retrasă din campionat după ultima etapă din tur

Axiopolis a învins Astra chiar la Ploiești!

FC Viitorul II joacă acasă, Axiopolis se deplasează la Ploiești

Eșec la limită pentru Axiopolis Sport Cernavodă

Doar Axiopolis Cernavodă evoluează în această rundă

Axiopolis câștigă la Boldești trei puncte foarte prețioase

Înfrângeri acasă pentru echipele constănțene din Liga a 3-a la fotbal

Axiopolis a egalat-o în prelungiri pe Dinamo II!

FC Viitorul II a remizat la Ploiești

Vineri începe returul în Liga a 3-a la fotbal

FC Viitorul II debutează vineri în returul Ligii a 3-a

Axiopolis Sport Cernavodă, învingătoare în ultimul test înainte de startul returului