FC Viitorul II, învinsă în restanța cu Unirea Slobozia

Fotbal / Liga a 3-a

Sport 11 Aprilie 2017 / 19:36 1566 accesări

Marți după-amiază a avut loc meciul dintre Unirea Slobozia și FC Viitorul II, restanță din etapa a 17-a a Ligii a 3-a la fotbal. Partida trebuia să se dispute pe 24 martie, dar a fost amânată pentru că gruparea din Ovidiu avea atunci mai mulți jucători eligibili pentru Liga a 3-a convocați la loturile naționale. Meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 3-1, Unirea marcând de trei ori în prima jumătate de oră, prin Mihai Adăscăliței (minutul 6), Adrian Răduca (13) și Marc Khalil (30). Golul de onoare al constănțenilor l-a înscris Adrian Neniță, în minutul 57.

Au evoluat pentru FC Viitorul II (antrenori Cristian Cămui și Vasile Mănăilă): Dur-Bozoancă - A. Rusu, Suflaru, Piciu, Panait - Neniță, D. Dumitrescu, Cicâldău - Sabangeanu (55 Crînganu), Cr. Ene, Manole (78 Halep).

În etapa viitoare din eșalonul al treilea, FC Viitorul II va juca pe stadionul Orășenesc din Ovidiu cu SC Popești-Leordeni, vineri, de la ora 17.00. Cealaltă formație din județul Constanța, Axiopolis Sport Cernavodă, va obține săptămâna aceasta trei puncte la „masa verde”, pentru că adversara ei, Arsenal Malu, s-a retras din campionat.

Clasament Seria a 2-a:

1. Metaloglobus București 48 de puncte (golaveraj 40-18)

10. CSM Oltenița 25p (30-27)

11. Axiopolis Sport Cernavodă 24p (32-34)

12. ACS Înainte Modelu 21p (44-41)

13. Petrolistul Boldești 13p (27-41)

14. Arsenal Malu 0p (10-79) - echipă retrasă din campionat după ultima etapă din tur

FC Viitorul II e fără victorie pe teren din etapa a 11-a!

Axiopolis a învins Astra chiar la Ploiești!