Florin Andone a marcat pentru Cordoba în meciul cu Mallorca

30 Mai 2016 / 08:10 790 accesări

Florin Andone, atacantul convocat la echipa naţională a României pentru turneul final al Campionatului European, a înscris, duminică seara, în partida Mallorca-Cordoba, scor 0-1, meci din penultima etapă a ligii secunde din Spania. Cordoba a ratat însă play-off-ul de promovare în Primera Division.

Atacantul Florin Andone a jucat 90 de minute şi a înscris pentru Cordoba în minutul 31 din pasa decisivă a lui Hector Rodas. Atacantul român a primit şi un cartonaş galben în minutul 54. În vârstă de 23 de ani, Florin Andone a reuşit 21 de goluri în Segunda Division.

Florin Andone nu va evolua în ultima etapă din Segunda Division, cu Almeria, deoarece luni va intra în programul de pregătire al echipei naţionale a României pentru turneul final al Campionatului European de Fotbal.