Florin Andone a reuşit al dolea său gol pentru Deportivo La Coruna

19 Noiembrie 2016 / 19:17 552 accesări

Internaţionalul român Florin Andone a reuşit al dolea său gol după transferul la Deportivo La Coruna, în partida pierdută dramatic de galicieni în faţa Sevillei, scor 2-3, în etapa 12 din Primera Division.

Internaţionalul român a înscris pentru 2-0 în minutul 42, după o acţiune personală superbă, în care a trecut de trei adversari şi l-a învins pe Sergio Rico (vezi aici video), însă a terminat meciul cu capul în pământ.

Sevilla a redus din handicap chiar înainte de pauză, prin N'Zonzi (44), iar în minutul 87 a restabilit egalitatea prin Vitolo. Schimbat în minutul 88, Florin Andone a privit de pe margine finalul dramatic şi golul victoriei reuşit de oaspeţi în minutul 90+2, prin Mercado.

După meci, Andone a declarat că reuşita sa nu îl mulţumeşte în niciun fel, în condişiile în care Deportivo nu a obţinut nici măcar un punct şi a afirmat că nu are nicio explicaţie pentru ceea ce s-a întâmplat în finalul partidei.

"E inexplicabil. Nu am nicio satisfacţie personală! Preferam să nu fi înscris şi să câştigăm jocul, dar e chiar inexplicabil ce s-a întâmplat. Am pierdut meciul în cinci minute şi asta ne doare mult. Pentru mine, noi meritam victoria. Dar aşa este fotbalul şi detaliile te pot face să piezi. Asta s-a întâmplat astăzi. Nu ştiu ce să zic", a declarat Florin Andone după meci.