Fotbal spectacol la Trofeul „Telegraf” de Valentine's Day

La ediția a 25-a

Sport 14 Februarie 2016 / 20:08 5240 accesări

FC Constanța Marina (echipament verde-negru) a obținut cea mai categorică victorie din sferturile turneului principal

Săgeata Stejaru (în albastru-alb) nu a avut un meci ușor cu AS Cariocas

CFR Constanța (în alb-roșu) a dat o replică puternică favoritei Performer

Oportun Mangalia (în galben-roșu) a marcat golul calificării în finalul duelului cu Vulturii Cazino

În turneul „ultra” old-boys, Municipal Constanța (în galben) a trecut de Perla Murfatlar, după prelungiri

Săgeata Stejaru (în mov-negru) va lupta pentru câștigarea turneului „ultra” old-boys

Store (în roz-negru) a încheiat cu o victorie participarea la ediția a 25-a a Trofeului „Telegraf”

A 25-a ediție a Trofeului „Telegraf” la fotbal în sală, cel mai vechi turneu de acest gen din țară rezervat veteranilor, și-a desemnat, duminică, la Sala Sporturilor din Constanța, chiar de Ziua Îndrăgostiților, formațiile calificate în semifinalele turneului principal, precum și echipele care vor lupta pentru câștigarea trofeului în turneul „ultra” old-boys.

În turneul principal, după ce sâmbătă au fost decise ultimele trei formații calificate în sferturi, Cariocas, CFR și Vulturii Cazino, duminică am asistat la trei confruntări spectaculoase, în urma cărora favoritele Săgeata Stejaru, Oportun Mangalia și ACS Performer Constanţa au obținut biletele pentru penultimul act al competiției. Cea mai categorică victorie din sferturi a obținut-o FC Constanța Marina, 11-2 cu Real. În semifinale se vor disputa meciurile Săgeata - Oportun și Performer - FC Constanţa.

În turneul „ultra” old-boys, Municipal Constanța și Săgeata Stejaru se vor întâlni în finala mare.

Sponsorul tehnic al echipei Telegraf și al turneului este firma de echipament sportiv SC Evelyn Sport SRL (contact: 0727.056.562 - Cristian Daniel).

Trofeul „Telegraf” este organizat de cotidianul „Telegraf”, în parteneriat cu Asociația Județeană de Fotbal Constanța și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Constanța.

REZULTATELE PARTIDELOR ȘI AUTORII GOLURILOR

DUMINICĂ, 14 FEBRUARIE

Store Constanța - CS Agigea 8-7 (Marinică Stanciu 4, Asan Eren 3, Octavian Mihai / Marian Cazacu 3, Gabriel Chelariu 2, Cosmin Șerban, Laurențiu Moroianu) - Gr. B

semifinală „ultra” old-boys: Perla Murfatlar - Municipal Constanța 3-4 (George Lică, Ion Ionescu-autogol, Daniel Florea / Stelian Carabaș, Mihai Guliu, Gabi Stan, Ibadula Selciuc-autogol) - după prelungiri

sfert de finală: Săgeata Stejaru (loc 1, Gr. B) - Cariocas Constanţa (loc 2, Gr. A) 3-1 (Florin Anghel 2, Vasile Șicu / Ciprian Bobe)

sfert de finală: Oportun Mangalia (loc 1, Gr. D) - Vulturii Cazino Constanţa (loc 2, Gr. C) 2-1 (Constantin Doae, Enis Cogali / Marius Nicolae)

sfert de finală: ACS Performer Constanţa (loc 1, Gr. A) - CFR Constanţa (loc 2, Gr. B) 4-1 (Gabriel Dobre 2, Raj Cărăuleanu 2 / Ionuț Pană)

sfert de finală: FC Constanța Marina (loc 1, Gr. C) - Real Constanţa (loc 2, Gr. D) 11-2 (Ștefan Ciobanu 4, Viorel Mania 3, Cristi Șchiopu 2, Alex Mustacă, Dănuț Sîrbu / Ionuț Măgureanu 2)

semifinală „ultra” old-boys: Săgeata Stejaru - Sparta Techirghiol 6-4 (Constantin Gechereanu 2, Gheorghe Blacioti 2, Aihan Omer-autogol, Marian Popa / Adrian Slave 2, Ion Șlincu, Alberty Bașchir)