Juventus a învins Viitorul

Fotbal / Liga 1

Sport 11 Noiembrie 2017 / 15:05 1267 accesări
Viitorul a folosit mai mulţi juniori în amicalul cu Juventus

Sâmbătă, la Bucureşti, FC Viitorul a pierdut la limită, scor 0-1 (0-1) partida amicală disputată cu Juventus Bucureşti. Singurul gol al meciului a fost înscris în minutul 21, în urma unei bâlbâieli în apărarea constățenilor. Viitorul ar fi putut egala până la pauză, însă Cr. Ene, în minutul 32, şi Gavra, în minutul 43, au ratat ocaziile de care au beneficial. În partea secundă niciuna dintre echipe nu şi-a mai creat situații clare de a gol. Managerul tehnic Gheorghe Hagi a oferit şansa de a evolua multor jucători de la juniori, în lotul deplasat la Bucureşti regăsindu-se doar câțiva dintre componenții primei echipe.

Au evoluat următoarele formații - Juventus (antrenor Marin Barbu): Drăghia - Călințaru, Murariu, Wallace, Carabela - Cazan, Bărbulescu, Băjenaru, Zaharia - Ţîră, Măzărache. Au mai intrat în repriza secundă: Dima, C. Petre, Sesar, Dzalamidze; Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai (46 Buzbuchi) - Căpuşă (87 Sabangeanu), Hodorogea (87 Acasandrei), Horj (68 Leca), De Nooijer (79 Nedelea) - Drăguş, Kofi (87 Suflaru), Vînă (79 Mălăele) - Cioablă (54 Pop), Gavra (72 Tucaliuc), Cr. Ene (54 M. Ene).

Citeşte şi:

Proiectul lui Gică Hagi, model şi pentru cluburile din Anglia

Viitorul continuă seria victoriilor

„Echipa naţională a avut identitate când a fost la Campionatele Mondiale şi Europene“