Pas greșit pentru Viitorul Fântânele, în fața lui CS Lipnița-Carvăn

Etapa a 13-a din Liga a IV-a la fotbal

Sport 06 Noiembrie 2017 / 17:02 2189 accesări
CS Medgidia (echipament albastru) este liderul clasamentului, cu două puncte avans

După etapa a 13-a din Liga a IV-a la fotbal, antepenultima din turul campionatului, liderul CS Medgidia s-a distanțat la două puncte de a doua clasată, Viitorul Fântânele. Formația antrenată de Aurelian Despa a obținut un succes așteptat în disputa cu Sparta Techirghiol, scor 3-0, prin golurile marcate de Constantin Colciu (minutul 16), Ștefan Ciobanu (minutul 41) și Răzvan Ciochină (minutul 68). Pentru Viitorul Fântânele, remiza de pe teren propriu cu CS Lipnița-Carvăn, scor 3-3, reprezintă al doilea meci consecutiv fără victorie, după eșecul cu formația din Eforie. Iar asta după 11 succese în 11 etape!

Rezultatele înregistrate în etapa a 13-a:

Portul Constanța - CS Eforie 1-1 (la juniori: 2-1)

CS Medgidia - Sparta Techirghiol 3-0 (la juniori: 5-4)

CS Mihail Kogălniceanu - Voința Valu lui Traian 5-0 (la juniori: 4-7)

Gloria Albești - Gloria Băneasa 2-1 (meciul juniorilor a fost amânat)

CS Năvodari - Farul Tuzla 2-1 (la juniori: 13-0)

CSO Ovidiu - CS Agigea 1-1 (la juniori: 3-3)

Știința Poarta Albă - Unirea Topraisar 5-1 (la juniori: 4-3)

Viitorul Fântânele - CS Lipnița-Carvăn 3-3 (la juniori: 11-1)

Clasament seniori: 1. CS Medgidia 36p (golaveraj 57-9); 2. Viitorul Fântânele 34p (54-15); 3. CS Năvodari 28p (44-14); 4. Gloria Băneasa 26p (51-23).

Clasament juniori: 1. CS Năvodari 35p (golaveraj 94-15); 2. Voința Valu lui Traian 33p (62-18); 3. Portul Constanța 32p (66-21); 4. Gloria Albești 28p/12j (84-12); 5. Viitorul Fântânele 28p (79-34); 6. CS Medgidia 27p (80-35).

CURSURI PENTRU ARBITRI DE FOTBAL

Asociația Județeană de Fotbal Constanța și Comisia Județeană de Arbitri anunță că au început Cursurile pentru formarea arbitrilor de fotbal, la Constanța și la Medgidia. Doritorii, care trebuie să aibă vârsta minimă de 14 ani, încă se mai pot înscrie la sediul Asociației Județene de Fotbal, din strada Ion Bănescu nr. 2. Persoană de contact pentru Constanța: Dumitru Momescu (0732-655.983), secretar CJA Constanța. Persoană de contact pentru Medgidia: Niculaie Micu (0744-563.204). Cursurile sunt gratuite și se desfășoară în fiecare joi, de la ora 18.30, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Constanța, sala mică, și în fiecare vineri, de la ora 18.00, la Școala Generală nr. 1 „Constantin Brâncuși” din Medgidia, strada Kemal Agiamet nr. 26.