Remiză in extremis pentru FC Viitorul II

Fotbal / Liga a 3-a, Seria a 2-a, etapa a 7-a: VOINȚA SNAGOV - FC VIITORUL II CONSTANȚA 1-1

Sport 09 Octombrie 2015 / 17:51 838 accesări

FC Viitorul II Constanța a fost la câteva secunde de a cincea înfrângere în șapte etape derulate din actuala ediție a Ligii a 3-a la fotbal, vineri, pe terenul Voinței Snagov. Scorul final a fost 1-1, constănțenii reușind să egaleze în al cincilea și ultimul minut suplimentar dictat de arbitrul ploieștean Alin Gheorghe! Golul gazdelor a fost marcat de Eugen Matei, în minutul 56. Partida a fost echilibrată, oaspeții au avut mai mult posesia balonului, dar jucătorii antrenați de Cristian Cămui și Constantin Fălină au fost ineficienți în fața porții adverse. Insistența le-a fost răsplătită în cele din urmă, iar egalarea s-a produs datorită unui autogol al lui Jean Prunescu, în minutul 90+5. Au evoluat pentru FC Viitorul II: Buzbuchi - Căpușă, Mişelăricu, C. Munteanu, Rusu (46 Șandru) - D. Gheorghe (65 Iacob), Iani, Dumitrescu (80 Vîlcea) - Vînă, Gavra, Manole (52 Grecu). Viitorul II a rămas pe locul 10 în clasament, cu 5 puncte.

Celelalte partide ale etapei a 7-a din Seria a 2-a vor avea loc sâmbătă, de la ora 15.00, după următorul program: Delta Dobrogea Tulcea - Dinamo II București; ACS Înainte Modelu - Gloria Popești Leordeni; Viitorul Domnești - Juventus București; CSM Oltenița - CS Tunari; Unirea Slobozia - Petrolistul Boldești. Metaloglobus București stă, pentru că ACS Callatis 2012 Mangalia s-a retras din campionat.

Clasament Seria a 2-a: 1. Juventus București 16 puncte (golaveraj 9-2); 2. Delta Dobrogea Tulcea 13p (7-4); 3. Gloria Popești Leordeni 11p (14-8); 4. Metaloglobus București 11p (9-3); 5. Unirea Slobozia 10p/5j (11-4); 6. Petrolistul Boldești 10p/5j (10-5); 7. Viitorul Domnești 10p/5j (12-8); 8. Voința Snagov 8p/6j (6-5); 9. ACS Înainte Modelu 6p/5j (12-13); 10. FC Viitorul II Constanța 5p (9-14); 11. Dinamo II București 4p (8-14); 12. CSM Oltenița 0p/5j (6-19); 13. CS Tunari 0p (5-19).