Tecău și Rojer s-au calificat în sferturile turneului de la Shanghai

Tenis de câmp

Sport 12 Octombrie 2017 / 10:41 518 accesări
Horia Tecău și Jean-Julien Rojer s-au impus în super tie-break

Perechea formată din tenismanul constănțean Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer, cap de serie numărul 3, a obținut calificarea în sferturile de finală ale turneului Masters 1.000 de la Shanghai (China), turneu dotat cu premii în valoare totală de 5.924.890 dolari. În meciul disputat joi dimineață în cadrul optimilor de finală ale turneului, Tecău și Rojer s-au impus, cu scorul de 3-6, 6-4, 10-6, în fața columbienilor Juan Sebastian Cabal și Robert Farah, după o oră și 12 minute de joc. Tecău și Rojer și-au asigurat un cec în valoare de 44.370 dolari și 180 de puncte ATP. Pentru un loc în semifinale, Tecău și Rojer vor întâlni învingătorii din partida Oliver Marach (Austria) / Mate Pavic (Croația) - Di Wu / Yibing Wu (China).