Acasa | Arhiva | Contact

Joi, 30 Iulie 2015

Telegraf Online Constanta
SUMARUL ZILEI
TOP 5
(30 Iulie 2015)
De la caniculă, la instabilitate atmosferică
(174 accesari)
Cinema City, ambasadorul excelenței în cinematografie! A doua sală 4DX din România, la Constanța
(159 accesari)
Fraudă la Bac în Prahova, descoperită la Constanța!
(157 accesari)
Cea mai mare captură de heroină făcută în România!
(139 accesari)
Amenzi pentru firmele care nu protejează angajații de caniculă
(123 accesari)
ARHIVA
Alegeti o editie
Top 500 articole
INFORMATII UTILE
RECLAME
Icar Tours
 
TROFEUL “TELEGRAF” LA FOTBAL ÎN SALĂ, EDIŢIA A 24-A, 2015
     
TURNEUL PRINCIPAL
     
1. AS PERFORMER CONSTANȚA    
2. Municipal-CFR Constanța    
3. Săgeata Stejaru    
4. Macedonia Ovidiu    

Golgheter: Florin Anghel (Săgeata Stejaru) - 11 goluri.

   
     
TURNEUL „ULTRA OLD-BOYS”
     
1. CFR-MUNICIPAL CONSTANȚA    
2. FC Tomis 2012 Constanța    
3. Spada Constanța    
4. Perla Murfatlar    

Golgheter: Gheorghe Blacioti (FC Tomis 2012 Constanța) - 11 goluri.

   
     
REZULTATE
     

SÂMBĂTĂ, 28 FEBRUARIE

FINALA MARE, turneul principal
AS PERFORMER - Municipal-CFR 4-3 (0-0)
- după prelungiri și lovituri de departajare    
     
FINALA MICĂ, turneul principal
Săgeata Stejaru - Macedonia Ovidiu 4-2 (2-2,0-1)
- după prelungiri    
     
DUMINICĂ, 22 FEBRUARIE
FINALA MICĂ, turneul „ultra old-boys”
Perla Murfatlar - Spada Constanţa 0-2 (0-1)
     
SEMIFINALE, turneul principal
Săgeata Stejaru - AS Performer 1-3 (1-2)
Municipal-CFR - Macedonia Ovidiu   2-0 (1-0)
     
FINALA MARE, turneul „ultra old-boys”
CFR-Municipal - FC Tomis 2012 3-1 (0-0)
     

SÂMBĂTĂ, 21 FEBRUARIE

SEMIFINALE, turneul „ultra old-boys”
CFR-Municipal - Perla Murfatlar 1-0 (1-0)
Spada Constanţa - FC Tomis 2012 3-6 (0-3)
     

SFERTURI DE FINALĂ, turneul principal

Municipal-CFR - FC Tomis 2012 3-0 (1-0)
AS Performer - Vulturii Cazino 9-2 (4-1)
Săgeata Stejaru - AS Cariocas 5-3 (3-2)
Portul Constanţa - Macedonia Ovidiu 2-3 (2-2,1-2)
- după prelungiri și lovituri de departajare    
     
DUMINICĂ, 8 FEBRUARIE
Tomis M.-Jako - Perla Murfatlar 2-2 (0-0)
Spada - „Tanța și Costel” Medgidia 3-3 (2-2)
Voința - CS Pompierul      3-2 (1-1)
     
OPTIMI DE FINALĂ
MACEDONIA OVIDIU - Victoria Cumpăna 3-1 (2-1)
-meci întrerupt în min. 38
TOMIS 2012 - Intersport-Geanina 4-3 (3-3,1-2)
- după prelungiri
Amicii Constanța - AS PERFORMER  0-5 (0-4)
Inter Năvodari - SĂGEATA STEJARU 3-5 (1-2)
FC Constanța - MUNICIPAL-CFR       1-2 (0-0)
Oportun Mangalia - CARIOCAS CONSTANȚA 3-4 (3-3,2-1)
- după prelungiri și lovituri de departajare
     

SÂMBĂTĂ, 7 FEBRUARIE

Socep - CFR-Municipal     2-2 (1-2)
OPTIMI DE FINALĂ
Real Constanța - VULTURII CAZINO 0-4 (0-1)
PORTUL CONSTANŢA - Perla Murfatlar 3-2 (2-2,0-2)
- după prelungiri
     
DUMINICĂ, 1 FEBRUARIE
Perla Murfatlar - IMN-Meconst 8-3 (4-1)
CFR-Municipal - Voinţa 7-2 (4-0)
Olimpia - Capitol '84       2-4 (1-2)
Amicii - Telegraf 2-2 (0-1)
CS Pompierul - Tomis 2012 2-9 (1-5)
FC Constanța - Club 29        6-0 (3-0)
Liga Ofițerilor - Victoria Cumpăna      1-5 (0-3)
Athletic 1973 - Intersport-Geanina 2-2 (1-0)
CS Agigea - Portul 0-3 (0-2)
Vulturii Cazino - Store 3-1 (1-1)
Obelisc Costineşti - Săgeata Stejaru 2-9 (1-4)
Real - Tomis 2012 4-0 (3-0)
Cariocas - Inter Năvodari        4-4 (3-2)
Grâmâticova - Municipal-CFR       0-2 (0-1)
     

SÂMBĂTĂ, 31 IANUARIE

Spada - Tomis M.-Jako      5-0 (2-0)
Tomis 2012 - Victoria Techirghiol 5-4 (4-4)
Telegraf - Real    1-2 (1-1)
AS Performer - Sian Image    8-3 (4-1)
Intersport-Geanina - Perla Murfatlar 2-2 (1-0)
Club 29 - Athletic 1973   3-3 (0-1)
     
     
DUMINICĂ, 25 IANUARIE
Sian Image - Olimpia 3-2 (1-1)
Capitol '84 - Oportun Mangalia 3-1 (1-0)
Inter Năvodari - Mihail Kogălniceanu 13-3 (6-2)
Municipal-CFR - Cariocas 2-1 (1-0)
Victoria Techirghiol - Telegraf 4-4 (3-1)
Tomis 2012 - CFR-Municipal        3-6 (1-3)
Tomis M.-Jako - “Tanța și Costel” 1-7 (0-2)
IMN-Meconst - Spada 0-3 (0-1)
Voința - Socep 0-5 (0-1)
     

SÂMBĂTĂ, 24 IANUARIE

Socep - Tomis 2012      0-4 (0-0)
“Tanța și Costel” - IMN-Meconst 5-1 (1-1)
Oportun Mangalia - Sian Image 4-1 (2-1)
Perla Murfatlar - Club 29      1-1 (1-0)
Real - Amicii 3-4 (3-1)
Athletic 1973 - FC Constanța 5-7 (1-4)
Victoria Cumpăna - Farul Tuzla       8-0 (3-0)
Mihail Kogălniceanu - Municipal-CFR 2-14 (0-8)
Cariocas - Grâmâticova 3-2 (0-1)
Săgeata Stejaru - Liga Ofițerilor         8-4 (5-1)
Portul - Vulturii Cazino 3-5 (1-3)
Store - Macedonia Ovidiu 0-5 (0-3)
     
     
DUMINICĂ, 18 IANUARIE
Spada - Perla Murfatlar 3-1 (1-1)
CFR-Municipal - CS Pompierul 3-1 (2-0)
FC Amicii - Victoria Techirghiol 3-1 (1-1)
Macedonia Ovidiu - Portul 6-4 (2-0)
Grâmâticova Ovidiu - Mihail Kogălniceanu 3-0 (0-0)
FC Constanța - Perla Murfatlar 2-3 (1-1)
Farul Tuzla - Săgeata Stejaru 0-6 (0-2)
Olimpia - AS Performer 1-6 (1-1)
Vulturii Cazino - CS Agigea 4-2 (2-0)
Liga Ofițerilor - Obelisc Costinești      1-3 (0-2)
     

SÂMBĂTĂ, 17 IANUARIE

AS Performer - Oportun Mangalia        2-1 (1-0)
Obelisc Costinești - Farul Tuzla 4-0 (2-0)
CS Agigea - Macedonia Ovidiu 3-2 (2-1)
     
     
DUMINICĂ, 11 IANUARIE
ACS Oportun 2012 - Olimpia 7-1 (3-1)
FC Tomis 2012 - Telegraf 6-3 (0-0)
CS Pompierul - Socep 6-3 (3-1)
Perla Murfatlar - “Tanța și Costel” Medgidia 6-1 (1-1)
CS Mihail Kogălniceanu - AS Cariocas 1-6 (1-2)
Săgeata Stejaru - Victoria Cumpăna 3-3 (2-2)
Municipal-CFR - Inter Năvodari 1-1 (1-1)
Portul - Store 4-4 (1-2)
Club 29 - Intersport-Geanina 2-2 (1-1)
Sian Image - Capitol '84 4-2 (0-1)
     

SÂMBĂTĂ, 10 IANUARIE

IMN-Meconst - Tomis M.-Jako 3-8 (0-4)
FC Tomis 2012 - Voința 7-2 (5-0)
FC Tomis 2012 - Amicii 2-1 (1-0)
Farul Tuzla - Liga Ofițerilor 2-4 (2-2)
Victoria Cumpăna - Obelisc Costinești 4-2 (2-0)
Perla Murfatlar - Athletic Club 1973 3-2 (1-1)
Capitol '84 - AS Performer 2-5 (0-5)
Macedonia Ovidiu - Vulturii Cazino 2-0 (1-0)
Victoria Techirghiol - Real 0-1 (0-1)
Store - CS Agigea      5-5 (1-1)
Inter Năvodari - FC Grâmâticova Ovidiu 3-3 (3-1)
Intersport-Geanina - FC Constanța 3-2 (2-2)
     

CLASAMENTE FINALE TURNEUL PRINCIPAL

   
Grupa A  
1. AS PERFORMER      4  4  0  0  21- 7     12
2. OPORTUN 2012 4  2  0  2  13 -7      6
---------------------------------------------------------------
3. Capitol '84 4  2  0  2   11 -12   6
4. Sian Image 4  2  0  2   11 -16   6
5. Olimpia 4  0  0  4    6 - 20   0
   
Grupa B  
1. MUNICIPAL-CFR    4  3  1  0  19- 4   10
2. AS CARIOCAS 4  2  1  1  14- 9    7
3. NĂVODARI   4  1  3  0  21-11   6
---------------------------------------------------------------
5. FC Grâmâticova 4  1  1  2   8-8      4
6. Kogălniceanu 4  0  1  4   6-36    1
   
Grupa C  
1. SĂGEATA       4  3  1  0  26 - 9  10
2. CUMPĂNA 4  3  1  0  20 - 6  10
---------------------------------------------------------------
3. Costinești 4  2  0  2  11-14   6
4. Liga Ofițerilor 4  1  0  3  10-18   3
5. Tuzla 4  0  0  4  2 - 22   0
   
Grupa D  
1. MURFATLAR 4  2  2  0   9 - 7    8
2. INTERSPORT 4  1  3  0   9 - 8    6
3. FC CONSTANȚA         4  2  0  2  17-11   6
---------------------------------------------------------------
4. Club 29 4  0  3  1  6 -12    3
5. Athletic Club 4  0  2  2  11-15   2
   
Grupa E  
1. MACEDONIA 4  3  0  1  10- 5    9
2. VULTURII 4  3  0  1  13- 12  9
3. PORTUL 4  2  1  1  10- 8    7
---------------------------------------------------------------
4. Agigea 4  0  2  2  10-14   2
5. Store 4  0  1  3  9-13     1
   
Grupa F  
1. REAL 4  3  0  1 10 - 5    9
2. TOMIS 2012 4  3  0  1 13- 12   9
2. AMICII 4  2  1  1 10- 8     7
---------------------------------------------------------------
5. Telegraf 4  0  2  2  10-24  4
6. Techirghiol 4  0  1  3  9-13    1
   
Clasamentul echipelor de pe locul 3  
1. FC AMICII 3  1  1  1  8 - 6     4
2. FC CONSTANȚA 3  1  0  2  10-6     3
3. NĂVODARI      3  1  0  2  8 - 8     3
4. PORTUL 3  1  0  2  10-11   3
---------------------------------------------------------------
5. Capitol '84 3  1  0  2    7-10   3
6. Costinești      3  1  0  2    7-14   3
   

CLASAMENTE FINALE TURNEUL "ULTRA OLD-BOYS"

   
Grupa G  
1. MUNICIPAL-CFR      4  3  1  0  18- 8     10
2. TOMIS 2012 4  3  0  1  23 -10     9
---------------------------------------------------------------
3. Socep 4  1  1  2   10 -12   4
4. Voința 4  1  0  3    7 - 21   3
5. CS Pompierul 4  1  0  3   11 - 18  3
   
Grupa H  
1. SPADA    4  3  1  0  13- 4   10
2. PERLA 4  2  1  1  17- 9    7
---------------------------------------------------------------
5. Medgidia 4  2  1  1   16-11   4
5. Tomis M.-Jako 4  1  1  2   11-17   4
6. IMN-Meconst 4  0  0  4   7- 24    1
   

Componenţa grupelor


TURNEUL PRINCIPAL

GRUPA A

Sian Image Constanța
Capitol '84 Constanța
ACS Oportun 2012 Mangalia
Olimpia Constanța
AS Performer Constanța

GRUPA B

Municipal-CFR Constanța
Inter Năvodari
CS Mihail Kogălniceanu
AS Cariocas Constanța
FC Grâmâticova Ovidiu

GRUPA C

Săgeata Stejaru
Victoria Cumpăna
Farul Tuzla
Liga Ofițerilor Constanța
Obelisc Costinești

GRUPA D

Club 29 Constanța
Intersport-Geanina Constanța
CS Perla Murfatlar
Athletic Club 1973 Constanța
FC Constanța

GRUPA E

Portul Constanța
Store Constanța
Macedonia Ovidiu
Vulturii Cazino Constanța
CS Agigea

GRUPA F

Telegraf
FC Tomis 2012 Constanța
Victoria Techirghiol
Real Constanța
Amicii Constanța

TURNEUL „ULTRA-OLD BOYS”

GRUPA G

CFR-Municipal Constanța
CS Pompierul Constanța
FC Tomis 2012 Constanța
Voința Constanța
Socep SA Constanța

GRUPA H

Spada Constanța
CS Perla Constanța
IMN-Meconst Constanța
Tomis-M.Jako Constanța
“Tanța și Costel” Medgidia

 

LOTURILE ECHIPELOR PARTICIPANTE

TURNEUL PRINCIPAL

GRUPA A

@ SIAN IMAGE CONSTANŢA: Ionuț Silaghi (anul naşterii: 1980), Beldiman Petre (1977), Larie Petre (1980), Deca Petrică (1980), Bălan Florin (1982), Munteanu Marian (1977), Cristea Iulian (1979), Petculescu Robertino (1977), Murgoci Marian (1972), Şamata Dima (1972), Lazăr Liviu (1979), Zincă Cristian (1978), Petcu Ionuţ (1976), Burlacu Marius (1977).

@ CAPITOL ‘84 CONSTANŢA: Dan Gurgu (1967), Radu Paris (1978), Oselinsche Ionuț (1982), Chemal Ender (1974), Popescu Cristian (1974), Marinescu Daniel (1969), Dârmon Răzvan (1973), Bogdan Cătălin (1979), Dămăşaru Stelian (1973), Petrescu Edy (1968), Florea Marian (1976), Mihu Mădălin (1979), Abdulhai Taner (1973), Mozacu Ciprian (1976), Amet Aydân (1980).

@ ACS OPORTUN MANGALIA: Sterică Ştefan (1956), Mitu Mihai (1967), Ivan Florin (1972), Petre Constantin (1961), Bălău Gheorghiţă (1968), Doae Constantin (1972), Petcu Cristian (1976), Maican Dan (1973), Coricovac Dragoş (1976), Barbu Petrică (1975), Mirion Gabriel (1972), Chelu Aurel (1974), Pârvulescu Claudiu (1972), Voicu Adrian (1972), Staicu Mircea (1976), Zgubea Sorin (1977), Tolea Ionuţ (1979), Amza Melen (1972), Paraschiv Adrian (1978).

@ OLIMPIA CONSTANŢA: Nădrag Willy (1974), Dănilă Valentin Gigi (1974), Beldiman Ionuţ (1981), Anghelescu Laurenţiu (1974), Ghiorghe Vasile (1977), Cojocaru Marian (1978), Resmeriţă Irinel (1974), Culcea Sorin (1973), Dănilă Nicolae (1971), Constantin Cristian (1977), Neicu Corneliu (1978), Lazăr Marin (1968), Dohotaru Lucian (1972), Gheorghe Florin (1977), Biolaru Adrian (1975), Pal Ladislav (1971).

@ AS PERFORMER CONSTANŢA: Gheorghe Laurenţiu (1972), Farcaş Viorel (1972), Poşircă Cristian (1975), Florea Ionuţ (1984), Zaharia Dorel (1978), Fugaru Doru (1978), Cărăuleanu Raj (1977), Tănase Adrian (1980), Dobre Gabriel (1980), Mustacă Alex (1977), Popa Marian (1967), Stancia Nelu (1968), Caraman Costin (1972).

GRUPA B

@ MUNICIPAL-CFR CONSTANŢA: Chică-Rosă Gheorghe (1969), Oltean Iulian (1977), Iliuciuc Alexandru (1977), Pantelie Alempe (1963), Stan Gabriel (1971), Toader Şerban (1981), Carabaş Stelian (1974), Curumi Decebal (1978), Guliu Mihai (1968), Stere Mihai (1975), Mărginean Cosmin (1978), Hagi Gheorghe (1965), Caval Denis (1979), Horovei Doru (1977), Petre Costel (1980), Feta Orhan (1974), Grigorie Tudor (1973), Sefa Herchin (1976), Stoianof Sebastian (1973), Todoran Dinu (1978).

@ INTER NĂVODARI: Borza Constantin (1983), Truță Marian (1976), Vlase Nelu (1973), Tudorici Nicolae (1975), Gînju Valentin (1978), Bălosu Iulian (1978), Brici Ioan (1960), Cosma Florin (1976), Mocanu Raymondo (1970), Gîlcă Emil (1978), Mihăilă Cristian (1980), Chișcă Vasile (1980), Sandu Florin (1978), Ursu Emanuel (1973), Sorescu Valentin (1976), Bumb Florin (1980).

@ CS MIHAIL KOGĂLNICEANU: Scupra George (1972), Gachi Costel (1968), Purichia Nicolae (1970), Ivan Vasilică (1973), Bulai Gabriel (1975), Treznea Ioan (1982), Anghel Paraschiv (1979), Duşu Dumitru (1975), Gheorghe Petrică (1980), Aschenderian Edmond (1973), Bituleanu Cristian (1973), Muşi Ion (1975), Ghiță Paul (1972), Mureșan Răzvan (1975).

@ AS CARIOCAS CONSTANŢA: Rîmboi Claudiu (1977), Caradima Dumitru (1979), Stercu Tănase (1974), Baby Andrei (1978), Barzecu Mituş (1976), Gospodin Tolciu (1979), Bobe Ciprian (1977), Pripoi Iancu (1980), Tuzluchi Ioan (1979), Mega Costin (1978), Papazicu Iancu (1982), Frangu Iani (1976), Arnăutu Vasile (1978), Gheorghe Florin (1978), Calaigii Sorin (1975), Gudi Ion (1976), Scutaru Adrian (1978).

@ FC GRÂMÂTICOVA OVIDIU: Rizan Cătălin (1976), Ganea Cristian (1975), Sărăcăceanu Daniel (1975), Posteucă Ionel (1982), Dăileanu Constantin (1974), Giumba Cristian (1975), Pitu Adrian (1975), Chirvăsitu Sorin (1975), Grosu Tase (1978), Pitu George (1975), Ciobanu Ștefan (1979), Pitu Mihăiţă (1978), Lupu Nicolae (1977), Grameni Iancu (1978), Pitu George (1980), Iancu Ion (1980), Dimcică Iancu (1976), Pașata Nicea (1973), Chivu Sorin (1973), Galben Lucian (1977).

GRUPA C

@ SĂGEATA STEJARU: Mina Gheorghe (1973), Pașata Adam (1975), Costea Cristian (1969), Anagnoste Dimu (1966), Raiciu Nicolae (1964), Săraru Florin (1976), Dodu Rafael (1977), Pilici Enache (1980), Minescu Mircea (1971), Slabu Stelică (1978), Anghel Florin (1977), Condei Mirel (1977), Radu Răzvan (1984), Eremia Remus (1973), Mitu Marius (1976), Celpan Ionel (1977), Steriu Gioga (1976), Bobariu Sorin (1976), Blacioti Gheorghe (1965), Smaranda Severin (1977).

@ VICTORIA CUMPĂNA: Nanciu Cristian (1978), Niţulescu Valentin (1976), Bratanovici Petrică (1969), Turtoi Dănuț (1980), Turtoi Cristian (1984), Răducanu Marius (1975), Costea Gheorghe (1972), Manea Robert (1965), Cristea Marian (1978), Costea Cristian (1975), Siminiceanu Daniel (1980), Paraschiv Adrian (1972), Darie Vasile (1979), Matei Marian (1975).

@ FARUL TUZLA: Florea Ion (1973), Iosif Daniel (1971), Iosif Constantin (1974), Stoian Nicolae (1979), Abdula Sunay (1980), Nişcoveanu Marian (1977), Aldea Vasile (1969), Proca Cristian (1978), Baci Romulus (1970), Mircea Vasile (1977), Şerbănescu Marcel (1975), Rusu Ionuţ (1981), Cioacă Crăciun (1976), Ziadin Taner (1972), Achimescu Doru (1977), Cristian Lungu (1980), Enache Sebastian (1980), Temerbec Muzeir (1973).

@ LIGA OFIŢERILOR CONSTANŢA: Antonescu Dorin (1975), Simeon Marius (1975), Irimia Gheorghe Marius (1973), Bucur Silviu (1977), Cioroianu Adrian (1972), Lazăr Marius (1972), Ruci Cristian (1980), Ghiţă Viorel (1972), Larion Nicolae (1977), Roşca Marius (1973), Dragnea Gabriel (1980), Popa Nicolae (1977),  Filip Vasile (1969), Chița Vasile (1983), Diaconu Ionuţ (1980).

@ AS OBELISC COSTINEŞTI: Gheorghe Liviu (1968), Jeanu Dorin (1975), Stanciu Mihai (1974), Serafim Nicolae (1972), Covrig Dumitru (1980), Mîndru Sorin (1964), Zibileanu Alexandru (1979), Ilie Marinel (1966), Potoaşcă Ionuţ (1984), Gherman Ionel (1979), Stoian Nicolae (1978), Smîrdioșeanu Ion (1972), Coricovac Dragoş (1976), Ser Wili (1967), Stoica Adrian (1976), Duncea Laurențiu (1977), Crăiță Traian (1978).

GRUPA D

@ CLUB 29: Drăgulin Cristian (1978), Georges Mihai (1969), Chelariu Gabriel (1977), Slave Adrian (1970), Baraghin Daniel (1970), Gechereanu Constantin (1971), Corneanu Raul (1982), Barbu Ion (1978), Panait Marius (1974), Ursoi Iulian (1972).

@ INTERSPORT-GEANINA CONSTANŢA: Ștefan Iuliu Ștefan (1981), Arău Cristian (1978), Diaconu George (1977), Irimia Dănuț (1975), Nicolae Dumitru (1976), Sandea Gabriel (1977), Paşcovici Cosmin (1978), Ditcov Bogdan (1977), Caracostea Matei (1976), Caracostea Constantin (1973), Normambet Ilhan (1979), Manea Marius (1979), Trană Aurel (1973), Adrian Senin (1979), Arnăutu Gabriel (1978).

@ PERLA MURFATLAR: Ibadula Selciuc (1970), Tismănaru Iulian (1972), Crişan Sorin (1976), Grecu Ionuț (1979), Cănciulescu Adrian (1980), Vintilă Florin (1969), Luca Augustin (1976), Gheorghe Mircea (1977), Piron Daniel (1980), Florea Daniel (1974), Dună Stelian (1977), Zamă Ionuț (1982), Nițuleac Eduard (1973), Vasilache Florin (1975), Iacub Timur (1978), Vlaicu Florin (1968), Lefter Ionuţ (1979), Chiţa Florin (1976), Mocănaşu Gabriel (1975), Roată Florin (1977).

@ ATHLETIC CLUB 1973 CONSTANŢA: Munteanu Bogdan (1972), Carataş Ionuț (1974), Samara Costică (1963), Bogdan Radu (1976), Nicolae Ioja (1979), Văleanu Marius (1980), Tiberiu Curt (1975), Marinescu Andrei (1976), Bugeac Ciprian (1978), Ignat Dan (1978), Gherghescu Marian (1977), Stamate Ionuț (1984), Aihan Ali (1974), Ladan Radu (1980), Popa Cosmin (1978).

@ FC CONSTANŢA: Geomadin Erwin (1977), Drăghici Daniel (1975), Mania Viorel (1973), Biliboacă Adrian (1971), Şchiopu Cristian (1974), Gioga Ionuț (1983), Agafiţei Cătălin (1976), Alexandru Florin (1979), Ţeican Sorin (1973), Moisescu Dan (1972), Sârbu Dănuţ (1973), Ştefan Liviu (1978), Lungu Florin (1980), Gheară Decebal (1978), Stoica Laurențiu (1969), Ușurelu George (1978).

GRUPA E

@ PORTUL CONSTANŢA: Axinciuc Marius (1972), Faitaş Dumitru (1967), Roșca Nicolae (1972), Șerban Cosmin (1980), Lupu Doru (1967), Foamete Adrian (1972), Foamete Cristian (1975), Gîrlea Puiu (1975), Dragomir Petre (1977), Munteanu Mircea (1982), Şimu Gabriel (1974), Ruca Anastase (1974), Bleorț Adrian (1978), Iordan Ştefan (1975), Dinică Gabriel (1967), Bichi Dumitru (1967).

@ STORE CONSTANŢA: Băceanu Mirel (1974), Badea Mihai (1978), Enache Teia (1978), Măciucă Marian (1981), Mihai Octavian (1964), Mustafa Marco (1976), Tararache Gicu (1973), Scupra Mihai (1970), Paloși Ionuț (1975), Stoenciu Nicolae (1975),

@ MACEDONIA OVIDIU: Rădulescu Alexandru (1980), Simion Tiberiu (1979), Cati Arestide (1971), Velisa Seigean (1972), Pupu Costel (1973), Neagu Aurelian (1980), Dămăşaru Constantin (1981), Pariza Cristian (1976), Dargate Sergiu (1979), Scupra Florin (1970), Gări Traian (1977), Pândichi Dan (1970), Pariza Tudor (1975).

@ VULTURII CAZINO CONSTANŢA: Mustafa Ghiocan (1980), Ciocu Daniel (1972), Enciu Nicolaie (1972), Comănaşi Ionel (1978), Smarandache Adrian (1974), Asan Eren (1983), Chirea Cosmin (1972), Șerbănică Gheorghe (1976), Mangalea Gheorghe (1969), Marin Vasile (1956), Nicola Emilian (1972), Munteanu Cristian (1974), Mustafa Levent (1979), Dumitru Vasile (1970), Rucsandar Vasile (1979), Căinar Mihai (1971).

@ CS AGIGEA: Manea Dorel (1970), Manea Marian (1980), Manea Ion (1982), Lozovanu Gheorghe (1974), Manolache Bogdan (1979), Niță Daniel (1975), Constantin Gheorghe (1975), Croitoru Nicolae (1972), Ciotic Cristian (1968), Gândac Iulian (1980), Badea Bogdan (1975), Drăgan Claudiu (1975), Bașchir Alberty (1964), Ciocan Radu (1974), Niță Cătălin (1976), Ștefănescu Eugen (1975), Dimitrov Ievelin (1974).

GRUPA F

@ TELEGRAF CONSTANŢA: Lungu Adrian (1970), Hristu Dumitru (1977), Carataş Gigi (1971), Burghelea Liviu (1982), Mârţ Gheorghe (1972), Drăghiţă Dragoş (1987), Alexe Paul (1969), Mihai Ciprian (1977), Petre Silviu (1980), Vicol Vasile (1973), Botoşneanu Florin (1974), Dumbravă Constantin (1969), Ghiţă Mircea (1991), Paraschivu Ciprian (1985), Mihăilescu Răzvan (1983), Roșca Nicolae (1972), Geafar Denir (1981), Coman Ionuţ (1978), Cealera Sorin (1970), Danielciuc Sorin (1979).

@ FC TOMIS 2012 CONSTANŢA: Vasile Constantin (1978), Condurache Valentin (1976), Amariei George (1973), Boghițoi Ionel (1982), Comșa Mihai (1978), Ighi Marian Alexandru (1977), Păun Ionel (1977), Cranțea Ștefan (1980), Isop Gică (1967), Coravu Bogdan (1978), Stan Costin (1980), Tudoran Ionuț (1979), Gordin Iulian (1975), Sârbu Dumitrel (1977), Stamate Alexandru (1975), Vişan Iulian (1976), Munteanu Sebastian (1972).

@ VICTORIA TECHIRGHIOL: Tăbăcaru Sorin (1974), Ciorabai Teoman (1967), Rusit Birol (1966), Zelcă Tănase (1977), Bălău Mihai (1976), Șlincu Ion (1972), Văleanu Viorel (1979), Lungu Vasile (1961), Tăbăcaru Cristian (1978), Mirică Cristian (1980), Aihan Omer (1977), Caplan Ioan (1977), Andrei Florinel (1977), Tararache Costin (1980), Bogoi Dan (1959), Gordeanu Costel (1973), Lefca Radu (1979), Măgureanu Ionuț (1985).

@ REAL CONSTANŢA: Trașcă Vasile (1982), Iordan Silviu (1972), Weiss Edy (1971), Diacu Vasile (1968), Covrig Viorel (1968), Butoiu Gheorghe (1968), Ferenți Radu (1977), Arif Ersin (1974), Stoianof Sebastian (1973), Ionescu Ion (1970), Carabaş Costel (1970), Bărăitaru Iulian (1971), Culeafă Sandu (1974), Gerea Ion (1967), Fogoroş Gheorghe (1959), Plamuți Stere (1968), Petre Costel (1980), Stan Gabriel (1971), Gabriel Ungureanu (1974).

@ FC AMICII CONSTANŢA: Simion Bogdan (1980), Hiropedi Sorin (1977), Vizireanu Mihai (1979), Brînzan Vasile (1969), Brînzan Costel (1975), Paşa Adrian (1977), Grosu Tase (1978), Sas Eduard (1977), Butcaru Iulian (1980), Cotabiţă Nicolae (1974), Spătaru Cornel (1985), Coțchi Cătălin (1978), Simion Adrian (1980), Zica Costel (1977).



TURNEUL „ULTRA-OLD BOYS”

GRUPA G

@ CS POMPIERUL CONSTANŢA: Lungu Adrian (1970), Constantinescu Dan (1970), Burcea Sorin (1966), Covalciuc Bogdan (1967), Sandu Iulian (1969), Burlacu Ilie (1970), Caramiciu Cristian (1967), Apostol Dumitru (1967), Oancea Valentin (1965), Mihai Adrian (1970), Călin Vasile (1969), Bordeiverde Nicușor (1968), Coteață Valentin (1967), Dima Eugen (1968), Faitaș Dumitru (1967), Răducanu Dănuț (1970), Dinu Nicolae (1969), Sapioneac Marian (1974).

@ FC TOMIS 2012 CONSTANŢA: Dumitru Nistor (1965), Panait Marius (1974), Molagean Ender (1964), Dumbravă Constantin (1969), Anagnoste Dimciu (1966), Țîrcovnicu Gheorghe (1965), Popa Marian (1967), Isop Gică (1967), Cornea Dragoș (1968), Mîrșu Nelu (1964), Raiciu Nicolae (1964), Blacioti Gheorghe (1965).

@ VOINȚA CONSTANŢA: Bușoiu Sorin (1959), Bîrzu Dincă (1965), Bîrzu Tașcu (1965), Carabaș Nicolae (1967), Ilie Sandu (1967), Iordan Mihai (1967), Pătrășcoiu Alexandru (1962), Țăranu Alexandru (1969), Nedelescu Lucian (1966), Ghiță Gheorghe (1959), Văcaru Ion (1961), Poteleanu Dragoș (1971), Cornea Adrian (1956), Stercu Tănase (1969), Tega Lucian (1963).

@ SOCEP SA CONSTANŢA: Ștefănescu Fănel (1960), Fogoroș Gheorghe (1959), Dumitru Naum (1950), Ridiche Tudorel (1967), Țivichi Nicolae (1962), Manea Manolache (1962), Filip Vasile (1969), Osman Sunai (1970), Buliga Ion (1974), Micu Nicolae (1964), Zaval Valerică (1967), Negustoru Dan (1968), Bașchir Alberty (1964), Aspi Cean (1967), Sîrbu Ion (1966), Manea Dorel (1970), Rușit Birol (1966), Bob Fane (1963), Gheorghică Ioan (1968).

@ CFR-MUNICIPAL CONSTANŢA: Plamuți Stere (1968), Ciotic Cristian (1968), Crăciun Viorel (1964), Manea Robert (1965), Cornea Dragoș (1968), Burcea Florin (1963), Butoiu Gheorghe (1968), Guliu Mihai (1968), Covrig Viorel (1968), Stan Gabriel (1971), Diacu Vasile (1968), Scupra Nelu (1963), Scupra Florin (1970), Alempe Pantelie (1963), Chică-Rosă Gheorghe (1969), Grecu Ion (1964), Gavaz Marian (1968), Tătaru Mihai (1968), Guraliuc Dumitru (1964), Iftodi Daniel(1968).

GRUPA H

@ PERLA MURFATLAR: Ibadula Selciuc (1970), Vintilă Florin (1969), Florea Daniel (1974), Vlaicu Florin (1968), Lică George (1967), Timofte Silviu (1967), Niculae Ionel (1968), Ilie Nicolae (1969), Bădescu Leontin (1967), Langu Ionel (1965), Ștefan Constantin (1966).

@ IMN MECONST CONSTANŢA: Chirculescu George (1968), Anfei Turan (1969), Alexa Costel (1966), Drugă Mihai (1968), Costin Cosmin (1957), Cănciulescu Constantin (1950), Iordan Adrian (1967), Mangalea Gheorghe (1969), Marin Adrian (1970), Elias Ergun (1964), Bătrînu Jan (1957), Nicula Alexandru (1957), Bărăitaru Iulian (1971), Petre Viorel (1967), Fulga Daniel (1968).

@ TOMIS M.-JAKO CONSTANŢA: Dobrin Paul (1970), Marin Vasile (1956), Omer Ervin (1968), Iacob Mihai (1964), Mihai Georges (1969), Trană Aurel (1973), Butucescu Cristian (1968), Toporan Gabriel (1967), Actem Turgai (1967), Buzoianu Dan (1968), Ion Florian (1970), Memet Geilal (1967), Sivriu Nicolae (1970), Mărăcine Emil (1967), Başturea Sorin (1966).

@ “Tanța și Costel” Medgidia: Butnaru Marian (1960), Gana Ion (1962), Stanca Ion (1957), Isaica George (1964), Schitea George (1966), Chiru Nicușor (1967), Gauene Florin (1967), Ilcu Cătălin (1973), Coteață Valentin (1967), Isaica Adrian (1968), Dancia Adrian (1969), Dincer Sali (1969), Nedelcu Emil (1970), Popescu Eugen Panait (1969), Cojocaru Iani (1970), Radu Roberto (1969).

@ SPADA CONSTANŢA: Mitu Mihai (1967), Petre Constantin (1961), Doae Constantin (1972), Constantinescu Cristian (1969), Răduinea Teodor (1969), Năstase Viorel (1968), Petculescu Valentin (1952), Dorner Marian (1968), Ologu Cătălin (1967), Popa Gigi (1965), Tofan Dumitru (1969), Sărăcin Dumitru (1954).

 

REGULAMENTUL EDITIEI DIN 2015

@ Trofeul “Telegraf” la fotbal în sală este o competiţie particulară deschisă - cu precădere - echipelor rezidente în zona Dobrogea.
@ Au drept de joc numai cei născuţi până la data de 31 decembrie 1980 (inclusiv), indiferent dacă sunt sau nu legitimaţi; de asemenea, fiecare echipă poate avea în lot un singur jucător cu vârsta între 30 şi 35 de ani (1 ianuarie 1981 - 31 decembrie 1985), el neavând însă drept de joc dacă este jucător activ, care evoluează în Liga I, Liga a II-a şi Liga a III-a de fotbal, în campionatele de fotbal din străinătate (primele trei eşaloane), precum şi în Campionatul Naţional de fotbal în sală (Liga I şi Liga a II-a).
@ În turneul „ultra” old-boys au drept de joc numai cei născuţi până la data de 31 decembrie 1970 (inclusiv), indiferent dacă sunt sau nu legitimaţi; de asemenea, fiecare echipă poate avea în lot un singur jucător cu vârsta între 40 şi 45 de ani (1 ianuarie 1971 - 31 decembrie 1975), indiferent dacă este sau nu legitimat. Jucătorii care evoluează în turneul „ultra” old-boys pot participa și la turneul principal.
@ Angajaţii Telegraf şi Neptun TV vor fi exceptaţi de la condiţiile de vârstă, dar nu pot evolua decât la echipa Telegraf.
@ Partidele se vor desfăşura conform Legilor jocului de Fotbal în Sală, cu următoarea excepţie: faulturile nu se contabilizează, iar intrările prin alunecare sunt interzise. De asemenea, când Regulamentul de Fotbal în Sală intră în contradicţie cu regulamentul competiţiei se acceptă prevederile din acest regulament.
@ Terenul de joc are dimensiunile terenului de handbal, autul urmând a se executa cu piciorul.
@ Fiecare meci va avea două reprize a 20 de minute, cu pauză de 3 minute. În cazul meciurilor eliminatorii, dacă rezultatul se menţine egal după cele 40 de minute regulamentare, se joacă prelungiri - două reprize a câte 5 minute fiecare; dacă egalitatea persistă, se apelează la lovituri de departajare, câte 3 de fiecare echipă. La executarea loviturilor de departajare pot participa toţi jucătorii înscrişi pe foaia de arbitraj.
@ Echipele din teren vor fi alcătuite din 5 jucători şi 1 portar; lotul poate conţine maximum 20 de jucători, cu condiţia să fie anunţat până la primul joc pe o listă care să cuprindă: numele şi prenumele tuturor jucătorilor, data naşterii, seria şi numărul de pe buletinul sau cartea de identitate, iar această listă să fie semnată şi parafată de un medic şi de reprezentantul echipei. Orice modificare ulterioară a listei nu va fi admisă, iar un jucător nu poate evolua decât la o singură formaţie. Jucătorii sunt obligaţi să deţină asupra lor un act de identitate oficial (B.I., C.I. sau paşaport), pentru a se putea rezolva imediat eventualele contestaţii. În caz de nerespectare a acestor condiţii, echipa care va încălca regulamentul va pierde automat meciul respectiv, iar la o a doua abatere poate fi exclusă din competiţie.
@ Un jucător eliminat într-o partidă poate fi înlocuit de un coechipier în acea partidă, după ce echipa împotriva căreia s-a dictat sancţiunea a jucat 5 minute în inferioritate numerică, indiferent dacă s-a marcat sau nu vreun gol. Jucătorul eliminat este suspendat automat pentru partida următoare, Comisia de Organizare a competiţiei urmând să decidă dacă suspendarea se măreşte la mai multe etape, în funcţie de gravitatea faptei care a dus la eliminare.
@ Contestaţiile, însoţite de taxa de contestaţie, se pot depune după partidă, în cel mult 15 minute, depăşirea acestui termen ducând la anularea contestaţiei. Contestaţia se face pe un singur jucător în parte.
@ Orice altă problemă ivită în turneu, care nu poate fi rezolvată conform acestui regulament, va fi tratată separat de Comisia de Organizare a competiţiei.
@ Câştigătoarea turneului va primi Trofeul “Telegraf”, care este transmisibil.
@ Achitarea taxei de înscriere în competiţie înseamnă acordul necondiţionat cu regulamentul prezentat anterior.

Trofeul “Telegraf” este organizat de Cotidianul „Telegraf”, în parteneriat cu Asociația Județeană de Fotbal Constanța și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Constanța.

 

Știri de ultimă oră

INTREBAREA ZILEI
Ați fost vreodată victima hoților de buzunare?
BULETIN DE STIRI
Vreau sa ma abonez la buletinul de stiri zilnic via e-mail
CURS VALUTAR BNR
1 USD = 3,9942 RON
1 EURO = 4,4192 RON
convertor valutar
RECLAME
Telegraf - Imobiliare
Toate informatiile, date, text, fotografii, grafice, materiale video, mesaje sau alte materiale, indiferent daca au fost afisate in mod public sau transmise individual, privat, revin in resposabiltatea unica a persoanei care a fost sursa unor astfel de materiale. Aceasta inseamna ca dumneavoastra (si nu ziarul Telegraf sau administratorii site-ului) sunteti in intregime responsabili pentru toate materialele pe care le incarcati sau le puneti la dispozitie in mod public in cadrul site-ului.
© 2006 Copyright S.C. Telegraf Advertising S.R.L. Toate drepturile rezervate. Termeni si conditii de utilizare
Pagina a fost generata in 0.0074 secunde
Powered by
Inchide