VDT Construct, învingătoare la... „Cupa Constructorului“ la minifotbal

Sport 03 Octombrie 2017 / 10:20 1320 accesări
VDT Construct a obţinut trofeul la a patra ediţie

A patra ediţie a „Cupei Constructorului” la minifotbal, competiţie organizată de Asociația Sportivă Tommy D.C Events, în parteneriat cu VDT Construct, Joma și Oskar, s-a desfăşurat sâmbătă şi duminică, pe terenul de fotbal „Palas”. Turneul a fost cuprins pe lista manifestărilor din cadrul „Săptămânii Europene a Sportului”, iar trofeul a fost cucerit, în premieră, de echipa VDT Construct Impex SRL, care s-a impus în marea finală, cu scorul de 3-2, după prelungiri, în duelul cu Melan Glass. În finala mică, Chimpex Constanța a câştigat, cu scorul de 5-1, întâlnirea cu Plasty Prod. În semifinale s-au înregistrat următoarele rezultate: Chimpex - Melan Glass 1-3 şi VDT Construct - Plasty Prod 5-2.

La turneu au mai participat echipele SNC, FC Ziariștii, Epirotiki, Cariocas, ENG, RTH Proconstruct, CERT/Phoenix şi RCS & RDS, ultima formaţie primind trofeul „Fair-Play”. Cosmin Şerban a fost ales cel mai bun fundaş, Marius Nicoară, cel mai bun portar, iar MVP-ul turneului a fost desemnat Daniel Dogaru (Melan Glass).

Prima ediție a „Cupei Constructorului” a fost câștigată de echipa Epirotiki, iar în următoarele două ediții s-a impus formaţia Inter Conti Avastar Suceava.