Vlad Morar a reuşit primul hat-trick din istoria clubului Viitorul în Liga 1

26 Februarie 2017 / 14:31 179 accesări

Atacantul Vlad Morar, transferat în pauza competiţională la FC Viitorul, a reuşit, sâmbătă, în meciul cu ACS Poli Timişoara, primul hat-trick din istoria clubului în Liga 1, informează site-ul grupării conduse de Gheorghe Hagi.

Primul hat-trick din istoria clubului Viitorul în prima divizie a avut loc în decurs de doar 29 de minute. Vlad Morar a marcat în minutele 11, 22 și 30 primele trei goluri ale Viitorului în victoria obţinută cu scorul de 5-0 în fața echipei ACS Poli Timişoara, în etapa a 25-a din Liga 1.

Au fost primele goluri înscrise de Morar pentru Viitorul, la al patrulea meci jucat. În vârstă de 23 de ani, Morar a evoluat în prima parte a campionatului la ASA Târgu Mureş.

FC Viitorul a fost aproape să obţină și cea mai mare victorie din istoria sa în Liga 1, însă i-a lipsit un singur gol. Cel mai categoric succes rămâne cel cu ASA Târgu Mureș, înregistrat în mai 2016, scor 6-1.

Echipa pregătită de Gheorghe Hagi ocupă prima poziţie în clasament, cu 51 de puncte, la şase în faţa principalei urmăritoare, Steaua, dar şi cu un meci în plus disputat.