Al Nasr, echipa lui Dan Petrescu, a câştigat meciul cu Al Sharjah

19 Noiembrie 2016 / 09:25 417 accesări

Al Nasr, echipă antrenată de românul Dan Petrescu, a câştigat, vineri, scor 3-1, meciul disputat în deplasare cu Al Sharjah, în etapa a 7-a din prima ligă a campionatului din Emiratele Arabe Unite.

Golurile partidei au fost marcate de Mohannad Abdulraheem, în minutul 9, şi Yaqoob Jassim Salman, care a reuşit o "dublă", în minutele 83 şi 90+3, respectiv Saif Rashid, în minutul 71. În vârstă de 48 de ani, Petrescu a fost instalat pe banca tehnică a formaţiei saudite la începutul lunii noiembrie, iar de atunci a strâns două victorii în cele două meciuri disputate.

Echipa trimisă în teren de antrenorul Dan Petrescu: Shambih - Juma, Al Shehhi, Ghanim, Ahmed - Al Hammadi, Al Marzouqi - Kembo-Ekoko, Barrada, Pitroipa - Abdulraheem. Pe parcursul partidei au mai intrat în teren Yaqoob Jassim Salman, Ahmed Khamis Rabei şi Salem Saleh.

Petrescu a revenit în fotbalul arab, acolo unde în 2014 a mai antrenat-o pe Al Arabi, înlocuindu-l pe sârbul Ivan Jovanovic. De-a lungul carierei, Dan Petrescu a mai antrenat la Sportul Studenţesc, Rapid, Wisla Cracovia, Unirea Urziceni, Kuban Krasnodar, Dinamo Moscova, Al Arabi, ASA Târgu Mureş şi Jiangsu Suning.