Al Nasr, echipa lui Dan Petrescu, a câştigat, scor 4-0, meciul cu Al Shabab

10 Martie 2017 / 21:33 401 accesări

Al Nasr, echipă antrenată de românul Dan Petrescu, a câştigat, vineri, scor 4-0, meciul disputat în deplasare cu Al Shabab, în etapa a 21-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Golurile partidei au fost înscrise de către Masoud Sulaiman Ahmed, în minutul 13, Mohammad Khamis, în minutul 54, Ahmed Khamis Rabei, în minutul 68, şi Wanderley, în minutul 90+3, din lovitură de pedeapsă.

În urma acestui rezultat, formaţia arabă condusă de Dan Petrescu a urcat pe locul şase în clasament, cu 32 de puncte în timp ce Al Shabab rămâne pe locul opt, cu 25 de puncte. Pentru echipa lui Dan Petrescu este a doua victorie în ultimele trei meciuri disputate şi al zecelea succes din acest sezon competiţional.

Echipa trimisă în teren de către Dan Petrescu: Shambih - Oumari, Khamis, Ahmed, Salman - Al Shehhi, Al Hammadi, Barrada - Al Musabi, Wanderley - Kembo-Ekoko. Pe parcursul partidei au mai intrat în teren Ahmed Khamis Rabei, în minutul 34, Amir Mubarak, în minutul 74, şi Salem Saleh, în minutul 86.