Ana Bogdan şi Elena Gabriela Ruse, în semifinale la Monterrey

Tenis de câmp

Sport 06 Aprilie 2019 / 09:46 443 accesări

În turneul de tenis de la Monterrey (Mexic), dotat cu premii în valoare de 250.000 de dolari, perechea formată din Ana Bogdan şi Elena Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale. În meciul disputat în noaptea de vineri spre sâmbătă, în sferturile de finală, tenismenele noastre au învins dublul Sharon Fichman (Canada) / Erin Routliffe (Noua Zeelendă), cu scorul de 6-4, 1-6, 10-8, după o oră şi 12 minute de joc.

Pentru prezenţa în penultimul act, Ana Bogdan şi Elena Gabriela Ruse şi-au asigurat un cec în valoare de 3.435 de dolari şi câte 110 de puncte WTA la dublu. Pentru a ajunge în finala turneului de Monterrey, Ana Bogdan şi Elena Gabriela Ruse trebuie să treacă de perechea australiană alcătuită din Monique Adamczak şi Jessica Moore, partida fiind programată în noaptea de sâmbătă spre duminică, de la ora 0.30.