Andone şi Toşca, integralişti în meciul Deportivo La Coruna - Betis Sevilla

08 Martie 2017 / 21:55 594 accesări

Fotbaliştii români Florin Andone şi Alin Toşca au fost integralişti în meciul Deportivo La Coruna - Betis Sevilla, terminat la egalitate, scor 1-1, într-o restanţă din etapa a 21-a a campionatului Spaniei.

Golurile partdei au fost înscrise de către Cristiano Piccini, în minutul 70, şi Celso Borges, în minutul 90+1, din lovitură de pedeapsă.

Andone a văzut un cartonaş galben în minutul 33 al partidei, după un fault dur asupra lui Toşca, astfel că atacantul român va rata următoarea partidă, cu Barcelona. În urma acestui rezultat, Betis rămâne pe locul 14 în clasament, cu 28 de puncte, în timp ce Deportivo rămâne pe locul 17, cu 24 de puncte, la cinci de primul loc retrogradabil, ocupat de Granada.

Florin Andone a ajuns la a 28-a partidă din acest sezon pentru Deportivo, timp în care a marcat de opt ori şi a oferit două pase decisive, în timp ce Alin Toşca bifează al şaptelea meci de la venirea la Betis Sevilla.