Anglia, Cehia, Franţa şi Turcia merg şi ele la EURO 2020

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal / Preliminariile EURO 2020 Anglia, Cehia, Franţa şi Turcia merg şi ele la EURO 2020
Sport 15 Noiembrie 2019 / 09:35 234 accesări 0 comentarii

Joi seară au mai fost stabilite patru formaţii care vor evolua la EURO 2020, numărul echipelor calificate la turneul final al Campionatului European de fotbal de anul viitor ajungând astfel la zece: Ucraina, Belgia, Rusia, Italia, Polonia, Spania, Anglia, Cehia Franţa şi Turcia.

Naționala Angliei a disputat meciul cu numărul 1.000 din istorie, la 147 de ani de la prima partidă disputată de reprezentativa Albionului.

Rezultatele de joi seară - GRUPA A: Anglia - Muntenegru 7-0 (Oxlade-Chamberlain 11, H. Kane 19, 24, 37, Rashford 30, Sofranac 66-autogol, T. Abraham 84) şi Cehia - Kosovo 2-1 (Kral 71, Celustka 79 / Nunhiu 50).

Clasament: 1. ANGLIA 18p (golaveraj: 33-6), 2. CEHIA 15p (13-10), 3. Kosovo 11p (13-12), 4. Bulgaria 3p (5-17), 5. Muntenegru 3p (3-22).

GRUPA B: Serbia - Luxemburg 3-2 (A. Mitrović 11, 43, Radonjic 70 / G. Rodrigues 54, Turpel 75) şi Portugalia - Lituania 6-0 (Cr. Ronaldo 7-pen., 22, 65, Pizzi 52, Paciencia 56, B.Silva 63).

Clasament: 1. UCRAINA 19p (15-2), 2. Portugalia 14p (20-6), 3. Serbia 13p (15-15), 4. Luxemburg 4p (7-14), 5. Lituania 1p (5-25).

GRUPA H: Turcia - Islanda 0-0, Franța - Moldova 2-1 (Varane 35, Giroud 79-pen. / Raţă 9) şi Albania - Andorra 2-2 (Balaj 6, Manaj 55 / C. Martínez 18, 48).

Clasament: 1. FRANŢA 22p (23-6), 2. TURCIA 20p (16-3), 3. Islanda 16p (12-10), 4. Albania 13p (16-12), 5. Andorra 4p (3-18), 6. Moldova 3p (3-24).

PROGRAMUL PARTIDELOR DE VINERI SEARĂ

Ora 19.00 - GRUPA F: Norvegia - Insulele Feroe.

Clasament: 1. SPANIA 20p (19-5), 2. Suedia 15p (18-9), 3. ROMÂNIA 14p (17-8), 4. Norvegia 11p (13-10), 5. Malta 3p (2-18), 6. Insulele Feroe 3p (4-23).

GRUPA J: Finlanda - Liechtenstein şi Armenia - Grecia.

Clasament: 1. ITALIA 24p (25-3), 2. Finlanda 15p (12-8), 3. Bosnia & Herţegovina 10p (17-14), 4. Armenia 10p (13-15), 5. Grecia 8p (9-13), 6. Liechtenstein 2p (2-25).

Ora 21.45 - GRUPA D: Elveţia - Georgia şi Danemarca - Gibraltar.

Clasament: 1. Danemarca 12p (golaveraj: 16-5), 2. Irlanda 12p (6-4), 3. Elveţia 11p (12-5), 4. Georgia 8p (7-10), 5. Gibraltar 0p (2-19).

GRUPA F: ROMÂNIA - Suedia (în direct la PRO TV) şi Spania - Malta.

Clasament: 1. SPANIA 20p (19-5), 2. Suedia 15p (18-9), 3. ROMÂNIA 14p (17-8), 4. Norvegia 11p (13-10), 5. Malta 3p (2-18), 6. Insulele Feroe 3p (4-23).

GRUPA J: Bosnia & Herțegovina - Italia.

Clasament: 1. ITALIA 24p (25-3), 2. Finlanda 15p (12-8), 3. Bosnia & Herţegovina 10p (17-14), 4. Armenia 10p (13-15), 5. Grecia 8p (9-13), 6. Liechtenstein 2p (2-25).

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.



Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.236 secunde