Arsenal Inel II Constanţa, scor record în Liga 1 a Campionatului Judeţean de minifotbal

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Arsenal Inel II Constanţa, scor record în Liga 1 a Campionatului Judeţean de minifotbal
Sport 31 Ianuarie 2020 / 09:29 903 accesări

În Liga 1, Arsenal Inel II (echipament alb-albastru) nu a avut milă de AG Constanţa (sursa foto: Facebook Campionatul de minifotbal Atletic Club)

În Liga 1, Arsenal Inel II (echipament alb-albastru) nu a avut milă de AG Constanţa (sursa foto: Facebook Campionatul de minifotbal Atletic Club)

În Liga a 2-a, RCS & RDS (echipament albastru) a obţinut o frumoasă victorie în partida cu Alera Sport (sursa foto: Facebook Campionatul de minifotbal Atletic Club)

În Liga a 2-a, RCS & RDS (echipament albastru) a obţinut o frumoasă victorie în partida cu Alera Sport (sursa foto: Facebook Campionatul de minifotbal Atletic Club)

Campionatul Judeţean de minifotbal Constanţa, competiţie găzduită de terenurile Bazei Sportive Atletic Club, a consemnat în Liga 1 un rezultat mai puţin scontat. Liderul clasamentului, Arsenal Inel II Constanţa, a reuşit un scor-fluviu în partida cu AG Constanţa, marcând 20 de goluri, fără ca adversara să înscrie măcar golul de onoare. Şi a doua clasată, Trocadero, s-a impus fără emoţii, astfel că duelul de sâmbătă seară, de la ora 21.00, dintre Arsenal Inel II şi Trocadero anunţă un spectacol total.

CERT Team a produs surpriza, remizând cu AS Wolf 2015, iar Squadra Viola şi Inter Palas au câştigat la limită, mult mai greu decât s-ar fi aşteptat.

Rezultatele etapei a 18-a din Liga 1 - duminică, 26 ianuarie: United Stars - Trocadero 1-9

Soveja - TTS Operator 2-2

Arsenal Inel II Constanţa - AG Constanţa 20-0

AS Wolf 2015 - CERT Team 3-3

GSM Service - IPA 5 Constanţa 0-3

Inter Palas - Phoenix 5-4

Squadra Viola - Midia 5-4

Clasament: 1. Arsenal Inel II 49p (golaveraj: 156-54), 2. Trocadero 45p (102-44), 3. Squadra Viola 43p (83-55), 4. Inter Palas 42p (102-63), 5. AS Wolf 2015 41p (89-44), 6. Soveja 25p (71-82), 7. United Stars 20p (71-97), 8. CERT Team 18p (70-82), 9. TTS Operator 16p (58-71), 10. IPA 5 Constanţa 16p (40-80), 11. AG Constanţa 16p (55-108), 12. Midia 15p (77-100), 12. GSM Service 13p (49-72), 14. Phoenix 7p (48-122).

Programul etapei a 19-a - sâmbătă, 1 februarie - ora 21.00: Trocadero - Arsenal Inel II Constanţa

duminică, 2 februarie - ora 14.30: Phoenix - Soveja

ora 15.15: IPA 5 Constanţa - Inter Palas

ora 19.00: Midia - AS Wolf 2015

ora 19.45: CERT Team - United Stars

ora 20.30: TTS Operator - Squadra Viola

ora 21.15: AG Constanţa - GSM Service

TOMIS CONSTANŢA SE MENŢINE PE PRIMUL LOC ÎN LIGA A 2-A

În Liga a 2-a, Tomis Constanţa s-a impus în partida cu Red Team şi s-a distanţat în fruntea clasamentului, după ce şi Macu Roşu a pierdut în această rundă. F.C. Liga Militarilor Profesionişti a obţinut a cincea victorie consecutivă, iar RCS & RDS a obţinut un succes absolut meritat, condusă din teren de excelentul Ionuţ Caracostea. Vorba unui mucalit de pe marginea terenului: „Ionuţ, eşti Rege la liga a doua”.

Rezultatele etapei a 18-a din Liga a 2-a - duminică, 26 ianuarie: Algida - Macu Roşu 3-2

Prietenii - FC Dacia 3-2

Prietenaşii - Nicomi Team 6-3

Tomis Constanţa - Red Team 3-2

F.C. Liga Militarilor Profesionişti - Fotbal Club Viile Noi 6-2

RCS & RDS - Alera Sport 3-0

86 Air Base - Atletic Tomis 9-2

FC Vioddal - Juventus 2-2

Clasament: 1. Tomis Constanţa 46p (golaveraj: 85-43), 2. Red Team 42p (76-44), 3. Macu Roşu 38p (87-44), 4. Prietenii 33p (77-64), 5. FC Dacia 31p (79-74), 6. 86 Air Base 27p (81-73), 7. Nicomi Team 25p (64-59), 8. Juventus 24p (60-60), 9. Atletic Tomis 22p (75-79), 10. Algida 22p (82-87), 11. FC Viile Noi 20p (76-71), 12. Prietenaşii 19p (61-114), 13. RCS & RDS 18p (34-60), 14. Alera Sport 17p (47-61), 15. FC Vioddal 17p (53-83), 16. FC. L.M.P 15p (62-83).

Programul etapei a 19-a - sâmbătă, 1 februarie - ora 19.45: Atletic - Algida

duminică, 2 februarie - ora 15.00: Fotbal Club Viile Noi - RCS & RDS

ora 15.45: Macu Roşu - Prietenii

ora 16.30: 86 Air Base - Prietenaşii

ora 17.15: Alera Sport - Nicomi Team

ora 18.00: FC Dacia - FC Vioddal

ora 18.45: Juventus - Tomis Constanţa

ora 19.30: Red Team - F.C. Liga Militarilor Profesionişti



Ştiri recomandate

12
Pagina a fost generata in 0.1879 secunde