Axiopolis - SSC Farul, în Cupa României la fotbal

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Tragerea la sorți a decis

Axiopolis - SSC Farul, în Cupa României la fotbal

Sport 21 August 2018 / 14:16 495 accesări
Sursa foto: www.frf.ro

Sursa foto: www.frf.ro

Săptămâna viitoare, marţi, 28 august, şi miercuri, 29 august, de la ora 17.30, se vor disputa întâlnirile din cadrul fazei a treia a etapei naţionale a Cupei României la fotbal, sezonul 2018-2019. În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă al Federației Române de Fotbal, în această etapă au intrat în competiţie cele 28 de câştigătoare ale fazei a doua şi 14 echipe care au evoluat în ediţia precedentă în Liga a 2-a şi Liga a 3-a, urmând a se disputa un total de 21 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, vor urma prelungirile și, dacă egalitatea va persista, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Tragerea la sorți desfășurată marți, la București, a decis ca echipele CSA Axiopolis Sport Cernavodă și SSC Farul Constanța să se întâlnească în această fază a competiției. Meciul va avea loc miercuri, 29 august, de la ora 17.30, la Cernavodă.

Iată şi programul celorlalte partide:

CSM Bucovina Rădăuţi - ACS Foresta Suceava

CSO Viitorul Liteni - CS Ştiinţa Miroslava

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ - CS Aerostar Bacău

CS Sporting Lieşti - ACS Suporter Club Oţelul Galaţi

CSM Focşani 2007 - AFC Metalul Buzău

ACSM Olteniţa - AFC Unirea 04 Slobozia

AFC Progresul 1944 Spartac - CS Afumaţi

SC Fotbal Club R Bucureşti - AFCM Alexandria

CS Sporting Roşiori 2008 - AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele

CSM Slatina - ACSO Filiaşi

CS Tunari - ACS Petrolul 52

CSM Flacăra Moreni/AS Gloria 2015 Corneşti* - CS Olimpic Cetate Râşnov

AFC Hărman - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

CS Minaur Baia Mare - ACS Fotbal Comuna Recea

ACS Unu Fotbal Club Gloria/CSM Avântul Reghin* - AS FC Universitatea Cluj

AFC Unirea 1924 - CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca

ACS Industria Galda/ACS Performanţa Ighiu* - AFC Metalurgistul Cugir 1939

CSM Şcolar Reşiţa - ACS Energeticianul

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii - CSM Lugoj

CS Gloria Lunca-Teuz Cermei - CS Şoimii Lipova

* În cadrul fazei a doua a competiţiei, partidele ACS Industria Galda - ACS Performanţa Ighiu, AS Gloria 2015 Corneşti - CSM Flacăra Moreni și ACS Unu Fotbal Club Gloria -CSM Avântul Reghin nu s-au disputat, o decizie în ceea ce privește rezultatul final urmând a fi luată de către Comisia de Disciplină și Etică din cadrul FRF.



12
Declarația pe proprie răspundere
Pagina a fost generata in 0.1952 secunde