Axiopolis şi-a îndeplinit obiectivul în penultima etapă din Liga a 3-a

Fotbal / Liga a 3-a, Seria a 2-a Axiopolis şi-a îndeplinit obiectivul în penultima etapă din Liga a 3-a
Sport 19 Mai 2019 / 09:51 883 accesări 0 comentarii
Axiopolis a cîştigat... un set în partida cu Agricola Borcea (sursa foto: Facebook Suporter Axiopolis Cernavodă)

În etapa a 29-a din Liga a 3-a la fotbal, Seria a 2-a, penultima din actualul sezon, Axiopolis Cernavodă (antrenor Ionel Melenco) s-a impus, pe teren propriu, în partida cu Agricola Borcea, scor 6-2 (Bumbac 35, 58, Al. Sîrbu 46, M. Anton 62, G. Rusu 65, Loloţ 90+2 / M. Gheorghe 14, V. Militaru 41). CS Medgidia nu a evoluat în această etapă, dar a câştigat cu scorul de 3-0, la „masa verde”, întâlnirea cu Delta Dobrogea Tulcea, deoarece adversara s-a retras din campionat.

Rezultatele celorlalte meciuri ale etapei: Înainte Modelu - Rapid Bucureşti 2-3, FCSB II - CS Făurei 5-2, Progresul Spartac Bucureşti - CS Afumaţi 2-0, Sportul Chişcani - CSM Olteniţa 3-5, Unirea Slobozia - CS Tunari 2-2. SC Popeşti-Leordeni nu a evoluat, deoarece echipa CSO Bragadiru s-a retras din campionat.

Clasament: 1. Rapid 72p (golaveraj: 89-17), 2. Afumaţi 61p (70-25), 3. Progresul Spartac 57p (63-26), 4. Slobozia 57p (64-34), 5. Popeşti Leordeni 46p (52-34), 6. Tunari 40p (55-32), 7. Modelu 36p (45-53), 8. Făurei 33p (32-55), 9. AXIOPOLIS 33p (35-43), 10. MEDGIDIA 32p (32-56), 11. Borcea 30p (47-83), 12. Chişcani 28p (49-62), 13. FCSB II 27p (48-60), 14. Olteniţa 24p (31-56), 15. Tulcea 0p (4-80).

În ultima etapă, programată sâmbătă, 25 mai, CS Medgidia va juca pe teren propriu, cu FCSB II, iar Axiopolis Cernavodă va înfrunta, în deplasare, liderul clasamentului, Rapid Bucureşti.

Loading...

Adaugă comentariul tău

NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.