Baschetbalistele de la CS Phoenix-Știința, înfrângere la Târgovişte

Baschet feminin / Liga Naţională

Sport 29 Decembrie 2019 / 17:38 743 accesări

Ultimul meci susţinut de echipa feminină CS Phoenix-Știința Constanţa în acest an a avut loc duminică, în deplasare, în etapa a 13-a a Ligii Naționale, Grupa Est. După ce au condus la pauză cu 30-23, baschetbalistele pregătite de Carmin Popa și Ramona Coroamă au pierdut duelul cu CSM Târgovişte, scor 64-74.

Scorul pe sferturi în partida CSM Târgovişte - CS Phoenix-Știința: 15-8, 8-22, 27-13, 24-21.

Punctele formaţiei constănțene au fost înscrise de Vladinka Erak 20, Lauren Brozoski 14, Andreea Beldian 13, Donasja Scott 7, Andreea Mititelu 5, Mădălina Geleriu 3 şi Katarina Matijevic 2. Au mai evoluat Andreea Dragoş şi Cristina Ion.

Următorul meci pentru CS Phoenix-Știința este programat sâmbătă, 4 ianuarie, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor din Constanţa, cu Olimpia CSU Braşov.