BC Athletic, înfrângere clară în meciul cu CSM Mediaş

Baschet masculin / Liga Naţională

Sport 12 Ianuarie 2020 / 10:18 538 accesări

Sâmbătă seară, în Sala Sporturilor din Constanța, s-a disputat întâlnirea dintre formaţiile BC Athletic Constanţa şi CS Municipal Mediaş, din etapa a 13-a a Ligii Naţionale de baschet masculin, Grupa B. Oaspeţii s-au impus fără probleme, cu scorul de 88-64, la pauză 41-27.

Pentru „Gladiatorii din Tomis” au marcat Kyle Kilgore 19 puncte, Rahsaan Williams 14p, Andrei Oprean 10p, Darian Bryant 7p, Victor Dudaş 4p, Cristian Mâinea 3p, Adrian Trandafir 3p, Georgian Păun 2p şi Christian Chiţu 2p. Au mai evoluat Affia Ambadiang, Sergiu Ursu şi Stefan Gribinic.

Scorul pe sferturi în partida BC Athletic - CSM Mediaş: 17-14, 10-27, 23-24, 14-23.

În etapa viitoare, baschetbaliştii antrenaţi de Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici vor întâlni vineri, 17 ianuarie, în deplasare, de la ora 18.00, pe CSM Sighetu Marmaţiei.