BC Athletic, învingătoare în LN de baschet masculin

Baschet masculin / Liga Naţională

Sport 24 Noiembrie 2019 / 00:29 881 accesări

În etapa a 7-a din Liga Naţională de baschet masculin, Grupa B, formaţia BC Athletic Constanța a câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, întâlnirea cu CSM Sighetu Marmației. Baschetbaliştii pregătiţi de Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici au obţinut victoria cu scorul de 85-66, la pauză 41-26.

Pentru „Gladiatorii din Tomis” au marcat Kyle Kilgore 24 de puncte, Andrei Oprean 18p, Rahsaan Williams 10p, Christian Chiţu 9p, Cristian Mâinea 7p, Darian Bryant 6p, Stefan Gribinic 3p, Victor Dudaş 3p, Sergiu Ursu 3p şi Georgian Păun 2p. Au mai jucat Adrian Trandafir şi Affia Ambadiang.

Scorul pe sferturi în partida BC Athletic - CSM Sighetu: 22-13, 19-13, 25-18, 19-22.

BC Athletic va înfrunta în etapa viitoare, tot în Sala Sporturilor din Constanța, sâmbătă, 30 noiembrie, pe CSO Voluntari.