BC Athletic, la prima victorie din acest an

Baschet masculin

Sport 05 Aprilie 2019 / 22:05 711 accesări

Vineri seară, în Sala Sporturilor din Constanța, în etapa a 10-a a Ligii Naționale de baschet masculin, Grupa galbenă, BC Athletic Constanța a câştigat întâlnirea cu CS Municipal Mediaș, cu scorul de 78-74, la pauză 40-38. A fost primul succes obţinut în acest an de baschetbaliştii pregătiţi de Alexandru Olteanu și Bogdan Ivanovici, care o vor înfrunta pe CSM Tg. Mureş, în turneul locurilor 9-16.

Dacă ar fi învins-o pe CSM Mediaş la o diferenţă de şase puncte, BC Athletic ar fi întâlnit echipa CSM Sighetu Marmaţiei. Conducerea clubului constănţean mulţumeşte iubitorilor sportului pentru toate lucrurile donate la intrarea Sălii Sporturilor celor de la United Hands Romania!

Scorul pe sferturi în meciul BC Athletic - CSM Mediaş: 23-25, 17-13, 15-20, 23-16.

Pentru BC Athletic au marcat Brandon Lockhart 25 de puncte, Deondre Ray 20p, Daniel Mâinea 15p, Andrei Oprean 6p, Brandon McLean 4p, Samuel Berkelund 4p, Alin Andrieş 3p şi Sergiu Ursu 1p.