BC Athletic nu a putut obţine prima victorie în Grupa galbenă

Baschet masculin / Liga Naţională: BC ATHLETIC CONSTANŢA - CSM PHOENIX GALAŢI 62-79

Sport 10 Februarie 2019 / 11:25 448 accesări

Baschetbaliştii constănţeni au suferit a patra înfrângere

Formaţia masculină de baschet Athletic Constanța a înregistrat, sâmbătă seară, pe teren propriu, în Sala Sporturilor, încă o înfrângere în Grupa galbenă a Ligii Naţionale. În partida din etapa a patra, baschetbaliştii pregătiţi de Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici au pierdut, scor 62-79, la pauză 27-39, întâlnirea cu CSM Phoenix Galaţi.

Scorul pe sferturi în partida BC Athletic - CSM Phoenix: 15-10, 12-29, 22-13, 13-27.

Pentru BC Athletic au înscris Brandon Lockhart 24 de puncte, Alin Andrieş 14p, Daniel Mâinea 10p, Brandon McLean 6p, Deondre Ray 4p, Andrei Oprean 3p şi Samuel Berkelund 2p.

În etapa viitoare, BC Athletic va evolua în deplasare, sâmbătă, 2 martie, urmând să înfrunte pe CS Municipal Mediaş.