BC Athletic, victorie muncită în duelul cu CSM Focşani

Baschet masculin / Liga Naţională

Sport 21 Decembrie 2019 / 09:36 898 accesări
Baschetbaliştii constănţeni au câştigat ultimul meci oficial al anului (sursa foto: Facebook Baschet Club Athletic Constanta)

În etapa a 11-a din Liga Naţională de baschet masculin, Grupa B, BC Athletic Constanța (antrenori Alexandru Olteanu şi Bogdan Ivanovici) a câştigat, vineri seară, în Sala Sporturilor din Constanţa, partida cu CSM 2007 Focşani, scor 65-61, la pauză 38-28.

Pentru „Gladiatorii din Tomis” au înscris Darian Bryant 14 puncte, Cristian Mâinea 13p, Kyle Kilgore 9p, Rahsaan Williams 8p, Georgian Păun 8p, Adrian Trandafir 7p şi Andrei Oprean 6p. Au mai evoluat Victor Dudaş şi Sergiu Ursu.

Scorul pe sferturi în meciul BC Athletic - CSM Focşani: 9-11, 29-17, 14-17, 13-16.

„BC Athletic învinge CSM Focșani după un meci care s-a jucat până la ultima secundă. Ultimul meci din 2019 îl terminăm cu zâmbetul pe buze în tribune și în aplauze. Mulțumim pentru suport, încurajări și pentru tot ceea ce faceți pentru copii! Împreună suntem Made in Constanța!”, este mesajul postat pe pagina oficială de Facebook a clubului constănţean.