Calificare fără emoţii pentru Axiopolis Cernavodă

Fotbal / Cupa României, turul al doilea

Sport 15 August 2018 / 21:29 703 accesări

Miercuri, în turul al doilea al etapei naţionale a Cupei României la fotbal, sezonul 2018-2019, formaţia Axiopolis Cernavodă a câştigat, în deplasare, întâlnirea cu ACS Înainte Modelu. Jucătorii pregătiţi de Ionel Melenco s-au impus fără emoţii, cu scorul de 5-2, la pauză 1-1, golurile echipei din Cernavodă fiind marcate de M. Hristu, în minutele 20 şi 74, Creţu, în minutul 47, Andrescu, în minutul 60, şi Moise, în minutul 81. Axiopolis a condus cu 1-0, a fost egalată, iar în repriza a doua s-a desprins la 5-1, gazdele reuşind să mai înscrie o singură dată până la final.

Au evoluat pentru Axiopolis: Puia - Acasandrei, Lazăr, Andrescu (82 G. Şerban), Leo Gheorghe - Coconaşu (78 Crînganu), Anton - Beşleagă, Creţu, M. Hristu (75 G. Rusu) - Moise.

Turul al treilea al Cupei României se va disputa la 29 august.

Vineri, 17 august, la sediul Federaţiei Române de Fotbal, va fi stabilit programul Ligii a 3-a, în Seria a 2-a urmând să evolueze şi echipele Axiopolis Cernavodă şi CS Medgidia.