CFR Cluj a remizat cu Zorya Luhansk, într-un meci amical

08 Iulie 2016 / 22:17 422 accesări

Clubul CFR Cluj, pregătit de noul antrenor Vasile Miriuţă, a disputat, vineri, al patrulea meci de pregătire în cantonamentul din Slovenia, cu formaţia ucraineană Zorya Luhansk, încheiat cu scorul de 0-0.

Jocul a debutat într-un ritm bun, cu ocazii la ambele porţi, cu un joc echilibrat, în compania unei echipe solide din campionatul Ucrainei. Zorya a început bine repriza secundă, având două ocazii, dar şuturile ucrainenilor au fost respinse, pe rând de Mincă şi Marc. Pe final, CFR Cluj a fost echipa mai periculoasă, având două ocazii mari.

Mai întâi, Tiago Lopes a trimis cu capul, dintr-un corner, în plasa laterală, în minutul 80. În ultimul minut de joc, căpitanul portughez, Mario Camora a trimis un şut periculos, dar mingea nu a ajuns în plasa porţii ucrainenilor.

Până în prezent, formaţia de pe Dr. Constantin Rădulescu nu pierdut niciunul dintre meciurile de pregătire disputate în cantonamentul sloven.