Chindia s-a impus în manşa tur a barajului de menţinere/promovare în Liga 1

Fotbal / Liga 1

Sport 09 August 2020 / 22:40 788 accesări

Duminică seară, la Ploieşti, pe stadionul „Ilie Oană”, s-a disputat manşa tur a barajului de menţinere/promovare în Liga 1 la fotbal, ediția 2020-2021, dintre Chindia Târgoviște şi CS Mioveni. Partida s-a încheiat cu victoria Chindiei, scor 2-0, prin golurile marcate de Ovidiu Bic, în minutul 14, şi Ivancic, în minutul 74.

Au evoluat următatele echipe - Chindia (antrenor: Emil Săndoi): Aioani - Martac, Benga, C. Dinu, Dumitraşcu - V. Raţă, Ov. Bic - Neguţ (58 D. Florea II), Yameogo, I. Şerban (38 Ivancic) - Berisha (79 L. Mihai II); Mioveni (antrenor: Claudiu Niculescu): Croitoru - Alexe, Gherghe, Burnea, Beta (1 7Stoica) - Anghelina (78 R. Costin), Şerban / Işfan (38 Massaro), Hergheligiu (71 Coşereanu), Rădescu - V. Balint (78 Măzărache).

Cartonaşe galbene: I. Şerban, Martac, C. Dinu, Ov. Bic, Ivancic / Anghelina. Au arbitrat: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene; rezervă: Marian Barbu.

Întâlnirea retur este programată miercuri, 12 august, de la ora 18.30 (în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1 şi Look Sport), la Mioveni.