Claudiu Keșeru a marcat trei goluri pentru Ludogoreț în victoria cu Lokomotiv Gorna

12 Martie 2017 / 20:00 388 accesări

Internaționalul Claudiu Keșeru a marcat trei goluri pentru Ludogoreț în victoria, scor 5-0, cu Lokomotiv Gorna, într-un meci din cadrul etapei a 24-a din campionatul Bulgariei.

În minutul 49, după ce Marcelinho deschisese scorul în minutul 6, Cosmin Moţi a ieşit exemplar din apărare, a găsit spaţiul necesar pentru o centrare din flancul drept, iar pasa sa a devenit un assist perfect pentru Claudiu Keşeru. Deşi nu se afla în cea mai bună poziţie, atacantul naţionalei a găsit o execuţie superbă, cu stângul, din cădere, şi l-a învins pe portarul advers, nu înainte ca mingea să lovească bara.

Wanderson a făcut 3-0 pentru liderul din Bulgaria, cu zece minute înainte de final. Chiar dacă era sigură de victorie, Ludogoreț a atacat în continuare și a mai înscris de două ori.

Claudiu Keșeru a înscris cu patru minute înainte de final, având să-și desăvârsească hattrick-ul în minutul 90+3.

În urma celor două goluri marcate, Claudiu Keşeru a ajuns la 19 goluri în campionat, fiind golgheterul competiţiei, cu șase, respectiv șapte goluri peste coechipierii Joao Paulo şi Marcelinho.

După acest succes categoric, Ludogoreț a acumulat 63 de puncte și s-a desprins la 15 puncte de Levski Sofia, cu două etape înainte de terminarea sezonului regulat. În runda cu numărul 25, Ludogoreț va evolua pe teren propriu, cu Dunav Ruse.