Constănţeanca Andreea Soare, învingătoare la CN individual de vară U10

Tenis de câmp

Sport 29 Iunie 2018 / 16:23 3471 accesări
Yannick Alexandrescu şi Andreea Soare au câştigat întrecerile de simplu (sursa foto: wwww.frt.ro)

Cei mai valoroși jucători de tenis de câmp la categoria de vârstă Under 10 au participat la întrecerile din cadrul Campionatului Național individual de vară Under 10, competiţie desfăşurată la CS Tenis CON Slobozia. În întrecerea fetelor, campioană naţională a devenit constănţeanca Andreea Soare (favorită numărul 3), de la Club Sportiv Mamaia-IDU, antrenor Andrei Baciu, care a învins-o în finală, cu scorul de 4-2, 0-4, 10-6, pe Flavia Ogrezeanu, a doua favorită. 2, de la CS TEN Club Tenis Buzău. În întrecerea băieţilor s-a impus favoritul numărul 1, Yannick Alexandrescu, de la Asociația Tenis Club Victor Hănescu, scor 4-0, 4-0 în finala cu Sergiu Urzică, de la CSS Făgăraș, al doilea favorit.

În întrecerea feminină pe echipe la categoria de vârstă Under 10, formaţia de la Club Sportiv Mamaia-IDU (antrenor Andrei Baciu) a devenit vicecampioană naţională.