Continuă seria victoriilor pentru baschetbalistele de la CS Phoenix-Ştiinţa

Baschet feminin / Liga Naţională, Grupa B

Sport 10 Noiembrie 2018 / 09:30 669 accesări
Vladinka Erak a fost, din nou, principala marcatoare a echipei constănţene

Vineri seară, în etapa a opta din Liga Naţională de baschet feminin, Grupa B, formaţia CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa şi-a trecut în cont al şaselea succes consecutiv din actualul campionat. În Sala „Rapid” din Bucureşti, baschetbalistele de la CS Phoenix-Ştiinţa s-au impus la o diferenţă de 32 de puncte, cu scorul de 84-52, la pauză 36-32, în duelul cu CS Rapid Bucureşti, în ultimele două sferturi echipa de pe Litoral de la ţărmul mării reuşind desprinderea.

Scorul pe sferturi în partida CS Rapid - CS Phoenix-Știința: 15-21, 17-15, 6-22, 14-26.

Punctele formaţiei pregătite de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu au fost marcate de Vladinka Erak 22, Cristiana Cutaș 18, Ecaterina Armanu 16, Chelsea Douglas 11, Bianca Fota 10, Teodora Armanu 4 şi Jelena Jovanovic 3.