CS Agigea Old-Boys 2017 a câștigat Cupa „Valu lui Traian” la fotbal în sală

După o finală spectaculoasă

Sport 17 Decembrie 2018 / 17:08 2142 accesări

Prelungirile au stabilit învingătoarea turneului: CS Agigea Old-Boys 2017

Dorel Zaharia (CS Agigea Old-Boys 2017) a fost golgheterul turneului

Prima ediție a Cupei „Valu lui Traian” la fotbal în sală, competiție intitulată în acest an „Centenar”, s-a încheiat duminică, în sala de sport din localitatea constănțeană Valu lui Traian, cu victoria formației CS Agigea Old-Boys 2017. În finala mare a turneului rezervat veteranilor, CS Agigea Old-Boys 2017 a dispus, cu scorul de 7-6 (Dorel Zaharia 3, Erdinci Cogali 2, Gabriel Chelariu, Ion Manea / Cristi Pariza 3, Sergiu Dargate, Ion Iancu, Nicolae Lupu), după prelungiri, de Macedonia Ovidiu. La pauză a fost 4-3 pentru Macedonia, iar la finalul timpului regulamentar de joc scorul a fost egal, 5-5. În finala mică, FC Constanța a câștigat cu scorul de 6-4 (Vasilică Cristocea 3, Marius Soare 2, Sorin Țeican / Marian Măciucă 2, Daniel Piron, Alin Brătianu) întâlnirea cu Voința Valu lui Traian I.

În semifinale s-au înregistrat următoarele rezultate: Voinţa Valu lui Traian I - Macedonia Ovidiu 2-3 (Marian Măciucă, Lucian Galben / Sergiu Dargate 2, Cristi Pariza) și CS Agigea Old-Boys 2017 - FC Constanţa 5-0 (Dorel Zaharia 3, Erdinci Cogali, Marius Niță).

Au fost oferite diplome și cupe, iar echipele clasate pe podium au fost recompensate și cu premii în bani.

Clasamentul golgeterilor - 19 goluri: Dorel Zaharia (CS Agigea Old-Boys 2017), 18 goluri: Marian Măciucă (Voinţa Valu lui Traian I); 16 goluri: Erdinci Cogali (CS Agigea Old-Boys 2017).