CS Năvodari, a şasea victorie în DNS la rugby

Rugby

Sport 17 Noiembrie 2018 / 17:39 876 accesări
CS Năvodari a obţinut victorii pe linie în DNS (sursa foto: Facebook Clubul Sportiv Navodari - RUGBY)

Sâmbătă, la Galaţi, într-o restanţă din etapa a 3-a a Diviziei Naționale de Seniori la rugby, Grupa Centru-Sud, echipa CS Năvodari a câştigat întâlnirea cu formaţia locală CSM Galați, cu scorul de 19-3, la pauză 6-0. Jucătorii pregătiţi de Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase au obţinut astfel a şasea victorie din tot atâtea posibile şi se menţin pe primul loc în clasament, cu 29 de puncte. Punctele formaţiei din Năvodari au fost reușite de Onal Agiacai - un eseu, Marian Croitoru - un eseu și Alexandru Trandafir - trei lovituri de pedeapsă. Divizia Naționale de Seniori la rugby se va relua la sfârșitul lunii martie a anului viitor.

Vineri, la Bucureşti, într-un meci din sferturile de finală ale Cupei României la rugby, CSA Steaua București a depăşit fără probleme echipa CS Tomitanii Constanța, cu scorul de 67-5, la pauză 41-0.