CS Phoenix-Ştiinţa a învins Universitatea Cluj

Baschet feminin / Liga Naţională

Sport 16 Martie 2019 / 18:24 637 accesări

Baschetbalistele constănţene au avansat o poziţie în clasament

Duelul ocupantelor ultimelor două poziţii în ierarhia Grupei roșii a Ligii Naţionale de baschet feminin, disputat sâmbătă după amiază, în Sala Sporturilor din Constanța, în etapa a 13-a, între CS Phoenix-Știința Constanța şi CS Universitatea Cluj, s-a încheiat cu victoria gazdelor. Baschetbalistele pregătite de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu au câştigat cu scorul de 72-53, la pauză 37-30, şi au predat ultimul loc clujencelor.

Scorul pe sferturi în meciul CS Phoenix-Știința - U. Cluj: 21-17, 16-13, 18-17, 17-6.

Pentru echipa constănţeană au înscris Vladinka Erak 24 de puncte, Chelsea Douglas 20p, Jelena Jovanovic 9p, Bianca Fota 7p, Ecaterina Armanu 5p, Cristiana Cutaş 4p, Andreea Fleşer 2 şi Andreea Beldian 1p.