CS Phoenix-Ştiinţa, prima victorie în duelul pentru locul 7

Baschet feminin / Liga Națională

Sport 07 Mai 2019 / 17:20 488 accesări

În primul meci din confruntarea pentru locurile 7-8 din play-off-ul Ligii Naţionale de baschet feminin, în Sala Sporturilor din Constanţa, CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa a învins, marţi după amiază, pe CS Universitatea CSM Oradea, cu scorul de 60-50, la pauză 30-17. Punctele echipei constănțene au fost înscrise de Bianca Fota 33 de puncte, Andreea Fleşer 8p, Cristiana Cutaş 5p, Adelina Duţă 5p, Alexandra Marcu 3p, Bianca Florea 3p, Teodora Armanu 2p și Andreea Beldian 1p.

Scorul pe sferturi în partida CS Phoenix-Ştiinţa - CSM CSU: 19-10, 11-7, 21-20, 9-13.

Miercuri, de la ora 13.00, la Voluntari, baschetbalistele antrenate de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu vor susține al doilea joc împotriva orădencelor. Dacă va fi necesară partida decisivă, aceasta se va desfășura la 12 mai, la Constanţa.