CS Poseidon Limanu-2 Mai s-a impus la Cernavodă

Fotbal / Liga a 3-a, etapa a 15-a

Sport 30 Noiembrie 2019 / 18:36 963 accesări

În ultima etapă a turului Ligii a 3-a la fotbal, sâmbătă, la Cernavodă, în Seria a 2-a, CS Poseidon Limanu-2 Mai a câştigat derby-ul dobrogean cu Axiopolis Sport Cernavodă, scor 1-0, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de Robert Pîslaru, în minutul 5. În aceeaşi etapă, CS Medgidia a cedat pe teren propriu, scor 1-2, în confruntarea cu Metalul Buzău. După ce Stelian Mişilăricu a deschis scorul pentru gazde în minutul 3, oaspeţii au întors rezultatul în repriza a doua, înscrrisn golurile victoriei prin Dan Stan, în minutul 50, şi Rareş Oprea, în minutul 82.

În clasament, CS Poseidon Limanu-2 Mai (antrenori Cristi Petcu şi Erdinci Cogali) se află pe locul 9, cu 20 de puncte şi golaveraj 27-28, CS Medgidia (antrenor Mihai Guliu) ocupă locul 12, cu 12 puncte şi golaveraj 20-32, iar Axiopolis Sport Cernavodă (antrenor Tiberiu Bălan) este pe locul 14, cu 9 puncte şi golaveraj 14-42.