CS Poseidon Limanu-2 Mai va disputa barajul de promovare în Liga a 3-a

Nu ai găsit subiectul dorit?
Foloseşte căutarea ...
Fotbal judeţean CS Poseidon Limanu-2 Mai va disputa barajul de promovare în Liga a 3-a
Sport 02 Iunie 2019 / 16:45 692 accesări 0 comentarii
CS Poseidon Limanu-2 Mai s-a clasat pe prima poziție, fiind premiată pentru câștigarea Ligii a IV-a (sursa foto: Facebook Marian Creteanu)

CS Poseidon Limanu-2 Mai s-a clasat pe prima poziție, fiind premiată pentru câștigarea Ligii a IV-a (sursa foto: Facebook Marian Creteanu)

Echipa CS Poseidon Limanu-2 Mai a ocupat primul loc în clasamentul Ligii a IV-a la fotbal din județul Constanța și va întâlni formația Pescărușul Sarichioi, câștigătoarea Ligii a IV-a din județul Tulcea.Manşa tur este programată la 15 iunie, la Sarichioi, iar returul va avea loc la 22 iunie, la 2 Mai

Rezultatele partidelor disputate în etapa a 34-a, ultima a sezonului 2018-2019, în Liga a IV-a constănțeană de fotbal:

Voinţa Valu lui Traian - CS Eforie 1-5 (la seniori) și 14-0 (la juniori)

CS Gloria Albeşti - CS Mihail Kogălniceanu 4-0 (la seniori) și 10-2 (la juniori)

CS Cumpăna - Viitorul Fântânele 2-3 (la seniori) și 1-1 (la juniori)

CSO Ovidiu - CS Lipniţa Carvăn 2-3 (la seniori) și 1-4 (la juniori)

CS Farul Tuzla - Ştiinţa ALACAB Poarta Albă 2-0 (la seniori) și 1-10 (la juniori)

Axiopolis II Cernavodă - CS Portul Constanţa 3-3 (la seniori) și 7-0 (la juniori)

CS Poseidon Limanu-2 Mai - CS Sparta Techirghiol 6-2 (la seniori) și 3-3 (la juniori)

Gloria Băneasa - CS Năvodari 3-2 (la seniori) și 1-7 (la juniori)

FC Farul Constanţa - CS Agigea 1-4 (la seniori) și 11-0 (la juniori)

Clasament seniori: 1. CS Poseidon Limanu-2 Mai 80p (golaveraj: 100-39), 2. Viitorul Fântânele 77p (99-46), 3. CS Năvodari 73p (104-39), 4. Gloria Albeşti 72p (99-43), 5. CS Lipniţa Carvăn 66p (95-65), 6. CS Agigea 64p (94-51), 7. Gloria Băneasa 63p (95-66), 8. CS Cumpăna 60p (72-45), 9. Sparta Techirghiol 51p (77-82), 10. FC Farul Constanţa 49p (91-65), 11. CS Eforie 43p (51-56), 12. CSO Ovidiu 40p (57-74), 13. Axiopolis Sport II Cernavodă 37p (63-68), 14. CS Farul Tuzla 30p (61-81), 15. CS Portul Constanţa 27p (40-100), 16. Ştiinţa ALACAB Poarta Albă 25p (62-120), 17. CS Mihail Kogălniceanu 18p (48-126), 18. Voinţa Valu lui Traian 3p (33-173).

Clasament juniori: 1. CS Gloria Albeşti 93p (golaveraj: 237-38), 2. CS Năvodari 90p (214-29), 3. CS Portul Constanţa 84p (206-55), 4. FC Farul Constanţa 83p (227-39), 5. Axiopolis Sport II Cernavodă 80p (173-42), 6. Sparta Techirghiol 68p (146-87), 7. Voinţa Valu lui Traian 56p (165-91), 8. CS Poseidon Limanu-2 Mai 56p (143-73), 9. Ştiinţa ALACAB Poarta Albă 50p (102-100), 10. CS Mihail Kogălniceanu 50p (81-100), 11. Gloria Băneasa 44p (111-125), 12. Viitorul Fântânele 33p (105-146), 13. CS Agigea 29p (67-220), 14. CS Lipniţa Carvăn 26p (76-127), 15. CS Eforie 19p (49-239), 16. CSO Ovidiu 17p (65-191), 17. CS Farul Tuzla 10p (38-313), 18. CS Cumpăna 6p (33-220).

Loading...

Adaugă comentariul tău





NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.

Ştiri recomandate

Pagina a fost generata in 0.2954 secunde