CS Poseidon Limanu-2 Mai, victorie în manşa tur a barajului pentru Liga a 3-a

Fotbal CS Poseidon Limanu-2 Mai, victorie în manşa tur a barajului pentru Liga a 3-a
Sport 16 Iunie 2019 / 12:29 742 accesări 0 comentarii
CS Poseidon Limanu-2 Mai are acum prima şansă la câştigarea barajului (sursa foto: Facebook Dornik de Sport)

Echipa CS Poseidon Limanu-2 Mai s-a impus sâmbătă, în deplasare, în confruntarea cu Pescărușul Sarichioi, scor 2-1, în manşa tur a barajului pentru promovarea în Liga a 3-a. Câştigătoarea Ligii a IV-a constănţene la fotbal a obţinut victoria în duelul cu învingătoarea din Liga a IV-a a județului Tulcea în urma golurilor marcate de Sorin Zgubea, în minutul 29, şi de Enis Cogali, în minutul 80. Pentru gazde a înscris Florin Luli, în minutul 40. Enis Cogali a reuşit golul decisiv în urma unei lovituri libere care a fost executată dintr-o poziţie asemănătoare cu cea din care Ilie Dumitrescu a marcat în poarta Argentinei, la turneul final al Campionatului Mondial de fotbal din SUA, din 1994.

Antrenorii Cristian Petcu şi Erdinci Cogali au folosit următorii jucători pentru CS Poseidon Limanu-2 Mai: Maxim - Creţeanu, Cioinac, D. Zaharia, Braiş - Stroiu, Erdinci Cogali (cpt.), Bolat, Ţugui - Enis Cogali, Zgubea; au mai evoluat: Cl. Pîrvulescu, E. Vlăduţ şi G. Vasile.

„Felicitări campionilor noștri, felicitări întregii echipe! Vă așteptăm în număr cât mai mare la partida retur. Mulțumim gazdelor noastre, apreciem impecabilul arbitraj, precum și întreaga organizare a acestui adevărat eveniment! Felicitări tuturor!”, a fost mesajul postat pe pagina de Facebook CS Poseidon 2 Mai.

Formaţia constănţeană este acum favorită în lupta pentru promovare, mai ales că partida retur se va disputa sâmbătă, 22 iunie, de la ora 17.30, la Techirghiol.

Loading...

Adaugă comentariul tău

NOTĂ: Te rugăm să comentezi la subiect. Sunt interzise atacurile la persoană, limbajul vulgar sau tendenţios şi postarea materialelor publicitare. Încălcarea acestor norme va fi sancţionată cu ştergerea imediată a comentariului.