CSM Bucureşti va juca în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin

Pentru al doilea an consecutiv

Sport 15 Aprilie 2017 / 19:51 702 accesări

Sâmbătă, la Budapesta, în manşa retur a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, deţinătoarea trofeului, CSM Bucureşti, s-a impus cu scorul de 27-26, la pauză 14-15, în confruntarea cu echipa locală Ferencvaros. Învingătoare şi în tur, scor 30-25, formaţia bucureşteană şi-a asigurat calificarea în Final Four-ul competiţiei. Golurile echipei noastre au fost marcate de Martin 5, Niombla 4, Manea 4, Torstensson 3, Gullden 3, Bazaliu 3, Mehmedovic 2, Brădeanu 1, Curea 1 şi Ayglon 1.

Meciul a fost întrerupt în minutul 45, pentru aproximativ cinci minute, atunci când portarul Paula Ungureanu a acuzat faptul că spectatorii aflaţi în spatele porţii sale au aruncat cu monede în teren, dar şi cu apă, fiind necesară intervenţia arbitrelor şi observatorului EHF.

Turneul Final Four este programat la Budapesta, în zilele de 6 şi 7 mai.