CSM București, victorioasă în deplasare cu Poli Timișoara în Liga Națională de handbal

12 Martie 2017 / 22:41 403 accesări

CSM București a învins-o în deplasare pe SCM Politehnica Timișoara cu scorul de 26-25 (11-13), duminică, în etapa a 22-a a Ligii Naționale de handbal masculin.

Poli a dominat prima repriză, încheiată în avantaj, 13-11, dar CSMB a fost mai bună după pauză și a reușit să obțină victoria la limită.

Cel mai bun marcator al oaspeților a fost francezul Guillaume Saurina, cu 7 goluri, Marius Novanc a reușit 5, Javier Humet și Goce Georgievski au înscris câte 4 goluri. De la timișoreni s-au evidențiat Cristian Fenici, 7 goluri, și Filip Marjanovic, 6 goluri.

În clasament, pe primul loc se află CS Dinamo București, cu 53 puncte (20 jocuri), AHC Potaissa Turda, 46 p (21 j), CSM București, 43 p (21 j), HC Dobrogea Sud, 41 p (20 j), HC Odorhei, 40 p (20 j), SCM Politehnica Timișoara, 31 p (21 j), etc.