CSU Neptun a câştigat în ultima etapă a sezonului regulat

Handbal / Divizia A

Sport 18 Aprilie 2019 / 19:14 656 accesări

Joi, la Bacău, în etapa a 20-a din Divizia A la handbal feminin, Seria A, ultima din sezonul regulat, CSU Neptun Constanţa a obţinut victoria în partida cu Ştiinţa Bacău, scor 35-27, la pauză 16-15. Handbalistele antrenate de Ionuţ Puşcaşu şi Lăcrămioara Ilie au încheiat campionatul pe locul secund în clasament, cu 44 de puncte, urmând să participe la turneul semifinal de la Făgăraş, programat în perioada 10-12 mai.

„Cu un avans de un gol la pauză (15-16), cu o apărare mult mai agresivă în a doua parte, CSU Neptun se desprinde în repriza secundă și câștigă în fața celor de la CS Știința Bacău, scor final CS Știința Bacău 27 - 35 CSU Neptun. Fetele antrenate de Ionuț Pușcașu și Lăcrămioara Ilie termină pe locul secund al grupei și merg la Făgăraș la Turneul Semifinal (10-12 Mai) acolo unde vor întâlni în premieră echipele cele mai bune echipe ale celorlalte serii, CSM Tg. Mureș, CS Rapid București sau HC Activ CSO Plopeni. Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut în deplasare cât și acasă! Constanța joacă handbal!” a fost mesajul postat pe pagina de Facebook a clubului constănţean, după încheierea meciului de la Bacău.