CT BUSanunță publicul călător că programul liniilor pentru transport şcolar se modifică de luni, 26.09.2022, după cum urmează*:
Linia E1: Gară CFR - Tomis Nord (Şcoala nr. 38) - 07:10 şi 11:20;
Tomis Nord (Şcoala nr. 29) - Gară CFR - 07:10 şi 11:30;
Linia E2: KM 5 Sere - Tomis Nord (Şcoala nr. 38) - 07:10 şi 11:15;
Tomis Nord (Şcoala nr. 29) - KM 5 Sere - 07:10 şi 11:40;
Linia E3: Palazu Mare - Tomis Nord (Şcoala nr. 38) - 07:10;
Tomis Nord (Şcoala nr. 29) - Palazu Mare - 11:40;
*Programul complet poate fi și în aplicaţia CT BUS.
Modificarea survine ca urmare a solicitărilor primite din partea unităţilor de învăţământ deservite de cele 3 linii.
-traseul E1: Gară – bd.Lăpușneanu – Tomis Nord
TRASEUL ȘCOLAR E1 - SENS DEPLASARE: TOMIS NORD - GARA CFR
STAȚIA | ORA | ȘCOALA / GRĂDINIȚA |
---|---|---|
ȘCOALA NR. 29 | 07:10 11:30 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU" |
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” | 07:12 11:35 | GRĂDINIȚA "AMICII" |
Suceava | 07:14 11:37 | |
ȘCOALA NR. 7 | 07:16 11:39 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 "REMUS OPREANU" |
Padre Pio | 07:18 11:42 | |
Dacia | 07:20 11:44 | |
Farului | 07:22 11:46 | |
Portitei | 07:24 11:48 | |
Colegiul de Arta | 07:25 11:50 | |
Casa de Cultură | 07:26 11:52 | |
București | 07:28 11:54 | |
POLICLINICA II | 07:31 11:55 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 "ION JALEA" |
GARA CFR | 07:40 12:00 |
TRASEUL ȘCOLAR E1 - SENS DEPLASARE: GARA CFR - TOMIS NORD
STAȚIA | ORA | ȘCOALA / GRĂDINIȚA |
---|---|---|
GARA CFR | 07:10 11:20 | |
POLICLINICA II | 07:13 11:23 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 24 "ION JALEA" |
BUCUREȘTI | 07:14 11:25 | |
CASA DE CULTURĂ | 07:16 11:27 | |
Colegiul de Artă | 07:18 11:28 | |
Portitei | 07:20 11:30 | |
Farului | 07:22 11:32 | |
DACIA | 07:23 11:35 | |
Padre Pio | 07:25 11:37 | |
ȘCOALA NR. 7 | 07:29 11:42 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 7 "REMUS OPREANU" |
SUCEAVA | 07:31 11:44 | |
ȘCOALA NR. 29 | 07:33 11:46 | |
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” | 07:40 11:50 |
-traseu E2: KM5 – str. Cumpenei – str. Soveja – Tomis Nord
TRASEUL ȘCOLAR E2 - SENS DEPLASARE: TOMIS NORD – KM 5 (SERE)
STAȚIA | ORA | ȘCOALA / GRĂDINIȚA |
---|---|---|
ȘCOALA NR. 29 | 07:10 11:40 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU" |
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” | 07:12 11:45 | GRĂDINIȚA "AMICII" |
Brotacei | 07:14 11:48 | |
Tulcei | 07:16 11:50 | |
Ghiocel | 07:20 11:54 | |
Semanatorului | 07:22 11:55 | |
Izvor | 07:22 11:57 | |
Baba Novac | 07:24 11:59 | |
ȘCOALA NR. 23 | 07:26 12:01 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 23 "C-TIN BRÂNCOVEANU" GRĂDINIȚA "DELFINII JUCĂUȘI" |
ELIBERĂRII | 07:28 12:03 | |
I.C. BRĂTIANU | 07:30 12:05 | |
Spiru Haret | 07:33 12:08 | |
ȘCOALA NR. 40 | 07:35 12:10 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 40 "AUREL VLAICU" |
Gheorghe Marinescu | 07:39 12:14 | |
C.L.Sere | 07:41 12:16 |
TRASEUL ȘCOLAR E2 - SENS DEPLASARE: KM 5 (SERE) - TOMIS NORD
STAȚIA | ORA | ȘCOALA / GRĂDINIȚA |
---|---|---|
C.L.Sere | 07:10 11:15 | |
Gheorghe Marinescu | 07:12 11:16 | |
ȘCOALA NR. 40 | 07:15 11:20 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 40"AUREL VLAICU" |
Spiru Haret | 07:17 11:23 | |
I.C. BRĂTIANU | 07:20 11:27 | |
ELIBERĂRII | 07:28 11:29 | |
ȘCOALA NR. 23 | 07:23 11:31 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 23 "C-TIN BRÂNCOVEANU" GRĂDINIȚA "DELFINII JUCĂUȘI" |
BABA NOVAC | 07:24 11:33 | |
IZVOR | 07:26 11:35 | |
Semanatorului | 07:28 11:36 | |
Ghiocel | 07:29 11:37 | |
Zmeurei | 07:31 11:38 | |
Suceava | 07:35 11:40 | |
Brotacei | 07:36 11:41 | |
ȘCOALA NR. 29 | 07:37 11:42 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU" |
Sc. Nr 38 „Dimitrie Cantemir” | 07:40 11:45 | GRĂDINIȚA "AMICII" |
-traseu E3: Palazu Mare – bd. Tomis -Tomis Nord
TRASEUL ȘCOLAR E3 - SENS DEPLASARE: PALAZU MARE - TOMIS NORD
STAȚIA | ORA | ȘCOALA / GRĂDINIȚA |
---|---|---|
C.L. SANATORIU | 07:10 | |
Santinelei | 07:12 | |
ȘCOALA | 07:13 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 14 GRĂDINIȚA NR. 39 |
Dumbraveni | 07:15 | |
RECOLTEI | 07:16 | |
Lucian Blaga | 07:18 | |
TOMIS PLUS | 07:20 | |
GRĂDINA | 07:22 | |
Constanta | 07:24 | |
Hortensiei | 07:27 | |
Tulcei | 07:29 | |
Suceava | 07:36 | |
Brotacei | 07:37 | |
ȘCOALA NR. 29 | 07:34 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU" |
Sc. Nr. 38 „Dimitrie Cantemir” | 07:40 | GRĂDINIȚA "AMICII" |
TRASEUL ȘCOLAR E3 - SENS DEPLASARE: TOMIS NORD – PALAZU MARE
STAȚIA | ORA | ȘCOALA / GRĂDINIȚA |
---|---|---|
ȘCOALA NR. 29 | 11:40 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 "MIHAI VITEAZU" |
Sc. Nr. 38 „Dimitrie Cantemir” | 11:45 | GRĂDINIȚA "AMICII" |
BROTĂCEI | 11:47 | |
Tulcei | 11:49 | |
Hortensiei | 11:50 | |
SERE | 11:53 | |
Barbu Catargiu | 11:54 | |
Santinelei | 11:57 | |
SANATORIU | 11:59 | |
Santinelei | 12:00 | |
ȘCOALA | 12:03 | ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 14 GRĂDINIȚA NR. 39 |
Dumbraveni | 12:04 | |
RECOLTEI | 12:06 | |
Lucian Blaga | 12:08 | |
TOMIS PLUS | 12:10 |