Derby de gală în ultima partidă a optimilor din UCL

Fotbal / Liga Campionilor, optimi de finală, manșa retur

Sport 14 Martie 2018 / 14:51 482 accesări
Belgianul Eden Hazard este speranța englezilor de la Chelsea

Ultimele două partide din manșa retur a optimilor de finală ale UEFA Champions League sunt programate miercuri seară - de la ora 19.00: Beșiktaș Istanbul - Bayern Munchen (în tur: 0-5, în direct la Telekom Sport 2); de la ora 21.45: FC Barcelona - Chelsea Londra (în tur: 1-1, în direct la Telekom Sport 1). Ca și calificată în sferturile de finală, Bayern va aborda meciul de la Istanbul cu prima echipă - conform presei germane - intenționând să obțină victoria și în deplasare! Derby-ul săptămânii în UCL este meciul de pe „Nou Camp”, unde Chelsea se prezintă ca o echipă fără înfrângere pe terenul catalanilor! Doar că, de această dată, un egal s-ar putea să nu fie îndeajuns pentru englezi, decât dacă înscriu cel puțin două goluri! FC Barcelona îl va putea folosi și pe Messi, care a lipsit în meciul de campionat, duelul dintre acesta și belgianul Hazard ținând capul de afiș al partidei. Oricare dintre cei doi super-jucători ar putea decide meciul în favoarea echipei la care evoluează. După stabilirea ultimelor două echipe calificate în sferturile de finală, vineri va avea loc tragerea la sorți pentru faza următoare a UEFA Champions League.